Wojciech Szczęsny zdradził dlaczego został bramkarzem

2019-11-30 10:39 KZ
Wojciech Szczęsny, reprezentacja Polski
Autor: CyfraSport Wojciech Szczęsny, reprezentacja Polski

Kariera Wojciecha Szczęsnego od najmłodszych lat układała się bardzo dobrze. Już jako junior wyjechał do Arsenalu Londyn, w którym później zadebiutował w seniorskiej piłce. Obecnie broni bramki jednej z czołowych drużyn Europy, Juventusu Turyn i jest czołową postacią reprezentacji Polski. W rozmowie z klubową telewizją "Starej Damy", Polak zdradził dlaczego został bramkarzem.

Wojciech Szczęsny między słupkami stanął niedługo po zakończeniu kariery piłkarskiej przez ojca, Macieja Szczęsnego, który w latach 90. był czołowym polskim bramkarzem. - Zrobiłem to dla ojca. Do tego zawsze byłem najlepszy spośród moich znajomych. Od razu wiedziałem, że jestem lepszy w bramce niż w polu. Aby jednak zostać golkiperem, trzeba się z tym urodzić. Tu nie ma miejsca na błędy, co wymaga od ciebie specyficznej osobowości. Liczy się zatem siła psychiczna. - powiedział Szczęsny w rozmowie z klubową telewizją Juventusu.

Szczęsny dodał także, że nie może się przyzwyczaić do specyfiki pracy włoskich dziennikarzy, mimo iż w Italii przebywa od 2015 roku. - 

Nienawidzę gazet. Kiedy przybyłem do Włoch, bardzo się zmieniłem. Na początku nie znałem języka i dlatego nie wiedziałem, co o mnie piszą - powiedział. - Przez ten czas trzymałem się tego, aby nie czytać gazet. Tutejsze oceny graczy mnie śmieszą. Tylko zawodnik wie, jak sam zagrał. Tymczasem jedna gazeta wystawi Higuaínowi notę 5,5, a druga 7,5.

Wojciech Szczęsny bramkarzem Juventusu jest od 2017 roku. W zespole zastąpił legendarnego Gianluigiego Buffona. Obecnie 29-latek ma na swoim koncie 76 występów w Juventusie, w których 38 razy zachował czyste konto. W reprezentacji Polski zagrał 46 razy.

Najnowsze