Justyna Święty-Ersetic

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Aniołki Matusińskiego poznały rywalki. Sztafeta 4x400 m celuje w medal

2021-08-04 19:20

W piątek po godzinie 12:00 do rywalizacji w sztafecie 4x400 m przystąpią Aniołki Matusińskiego. Po złocie w sztafecie mieszanej 4x400 m, liczymy na dobry wynik również w rywalizacji pań. Już wcześniej Biało-Czerwone dostarczyły nam wielu niezapomnianych emocji i na kolejne liczymy w Tokio.

Nasza sztafeta 4x400 m kobiet w dorobku ma m.in. złoto mistrzostw Europy oraz srebro mistrzostw świata. Justyna Święty-Ersetic i spółka nie ukrywają jednak, że ich największym marzeniem jest medal igrzysk olimpijskich.

Polska to jest potęga! W klasyfikacji medalowej wyżej tylko USA!

Te marzenie ma zostać spełnione właśnie w Tokio. Wielki finał zaplanowano na sobotę, ale wcześniej trzeba się do niego rzecz jasna zakwalifikować. Aniołki Matusińskiego do akcji wkroczą zatem w czwartek.

I właśnie poznały rywalki w biegu eliminacyjnym. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy nasze panie o 12:25. Biało-Czerwone ruszą do rywalizacji z trzeciego toru, a ich przeciwniczkami będą Bahamki, Belgijki, Niemki, Szwajcarki, Australijki, Kubanki i Francuzki.

Polki mają z 16 ekip, które wystąpią w Tokio, najlepszy wynik w tym sezonie, jednak nie wszystkie reprezentacje w tym roku miały okazje sprawdzić się na tle poważnych rywali. Mimo wszystko z ogromnymi nadziejami czekamy na start Aniołków Matusińskiego.

Łzy żony i córki po medalu Pawła Fajdka. Rodzina w ekstazie

Zobacz galerię zdjęć z powrotu polskich siatkarzy do domu. Przykro się na to patrzy!

Ostatnie chwile przed startem Patryka Dobka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze