Aniołki Matusińskiego poznały rywalki. Sztafeta 4x400 m celuje w medal

2021-08-04 19:20
Justyna Święty-Ersetic
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

W piątek po godzinie 12:00 do rywalizacji w sztafecie 4x400 m przystąpią Aniołki Matusińskiego. Po złocie w sztafecie mieszanej 4x400 m, liczymy na dobry wynik również w rywalizacji pań. Już wcześniej Biało-Czerwone dostarczyły nam wielu niezapomnianych emocji i na kolejne liczymy w Tokio.

Nasza sztafeta 4x400 m kobiet w dorobku ma m.in. złoto mistrzostw Europy oraz srebro mistrzostw świata. Justyna Święty-Ersetic i spółka nie ukrywają jednak, że ich największym marzeniem jest medal igrzysk olimpijskich.

Polska to jest potęga! W klasyfikacji medalowej wyżej tylko USA!

Te marzenie ma zostać spełnione właśnie w Tokio. Wielki finał zaplanowano na sobotę, ale wcześniej trzeba się do niego rzecz jasna zakwalifikować. Aniołki Matusińskiego do akcji wkroczą zatem w czwartek.

I właśnie poznały rywalki w biegu eliminacyjnym. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy nasze panie o 12:25. Biało-Czerwone ruszą do rywalizacji z trzeciego toru, a ich przeciwniczkami będą Bahamki, Belgijki, Niemki, Szwajcarki, Australijki, Kubanki i Francuzki.

Polki mają z 16 ekip, które wystąpią w Tokio, najlepszy wynik w tym sezonie, jednak nie wszystkie reprezentacje w tym roku miały okazje sprawdzić się na tle poważnych rywali. Mimo wszystko z ogromnymi nadziejami czekamy na start Aniołków Matusińskiego.

Łzy żony i córki po medalu Pawła Fajdka. Rodzina w ekstazie

Zobacz galerię zdjęć z powrotu polskich siatkarzy do domu. Przykro się na to patrzy!

Ostatnie chwile przed startem Patryka Dobka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze