Karolina Naja, Anna Puławska

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Karolina Naja i Anna Puławska

Anna Puławska kim jest? Sylwetka Anny Puławskiej – sukcesy, osiągnięcia

2021-08-07 7:31

Anna Puławska to jedna z najbardziej utalentowanych polskich kajakarek. 25-letnia zawodniczka zebrała już spore doświadczenie na arenach całego świata i wciąż się rozwija. Po sukcesach na mistrzostwach świata oraz Europy Polka napisała historię i zdobyła dwa medale olimpijskie w trakcie IO Tokio 2020. Kim jest Anna Puławska? Biografia polskiej olimpijki.

Anna Puławska swoją przygodę z kajakarstwem zaczynała w Mrągowie. Po kolejnych latach treningów i startów stała jedną z czołowych zawodniczek w kraju, choć rzadko startuje w konkurencjach indywidualnych, a największe sukcesy osiąga w zawodach drużynowych. Na swojej pierwszej wielkiej imprezie, mistrzostwach Europy w 2016 roku, zajmowała 5. miejsce zarówno w konkurencji kajakarskich dwójek (K-2) jak i czwórek (K-4). Kolejne międzynarodowe imprezy kończyła już jednak z medalem.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?

Anna Puławska kim jest?

W 2017 roku Anna Puławska wzięła udział w mistrzostwach Europy oraz świata. Na czempionacie starego kontynentu sięgnęła po brąz w konkurencji K-2 na 500 metrów oraz po srebro w K-4 na 500 metrów! Mistrzostwa świata w tym samym roku nie były tak udane, bo nie przywiozła z nich żadnego medalu, ale warto pamiętać, że startowała ona tam jako 21-latka! Na kolejne sukcesy nie musieliśmy długo czekać. Puławska w kolejnych latach sięgała po brąz ME i MŚ a na mistrzostwach świata w 2019 roku została wicemistrzynią świata w K-2 na 500 metrów i sięgnęła po brąz w K-4 na 500 metrów. 25 latka w Tokio błysnęła wielką klasą, zdobywając srebro w K2 na 500 metrów i brąz w K-4, również na 500 metrów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze