Frederik Madsen, Harry Tanfield

i

Autor: Screen Eurosport Frederik Madsen, Harry Tanfield

Dramatyczna kolizja, kolarz uderzył w rywala z dużym impetem

2021-08-03 12:15

Do niezwykle groźnej kraksy z udziałem dwóch kolarzy doszło we wtorek 3 sierpnia na kolarskich zawodach igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W trakcie walki o finał wyścigu na 4 km na dochodzenie duński kolarz nie zauważył, że z dużą prędkością zbliża się do dublowanego rywala z Wielkiej Brytanii. Doszło do zderzenia, które wyglądało niezwykle dramatycznie.

Zdecydowana większość sportów niesie ze sobą ryzyko poważnego wypadku. Nie inaczej jest w przypadku kolarstwa, jednak wydaje się, że na zderzenia bardziej narażeni są kolarze szosowi, a nie torowi. Okazuje się jednak, że również na welodromie (specjalny tor kolarski) może dojść do mrożących krew w żyłach zdarzeń. Tak było w przypadku półfinałowego starcia w wyścigu na 4 km na dochodzenie, w którym Duńczycy rywalizowali z Brytyjczykami. W pewnym momencie prowadzący swoją grupę Duńczyk Frederik Madsen z wielkim impetem wjechał w Brytyjczyka Harry’ego Tanfielda. Sytuacja wyglądała niezwykle groźnie, a kibice i obserwatorzy od razu zaczęli zadawać sobie pytanie, kto w tym zdarzeniu zawinił.

Deklaracja premiera Morawieckiego ws. Cimanouskiej! Ważne ogłoszenie

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?

Okropna kraksa na torze kolarskim

Na nagraniu z półfinałowych zawodów widać, że Duńczycy mieli wyraźnie wyższą prędkość od jednego z Brytyjczyków, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem wysokiego tempa ścigania. Ważne jest jednak to, że Harry Tanfield jechał swoim torem i nie zajechał drogi swojemu rywalowi. Dlaczego więc Frederik Madsen uderzył w rywala? Dając z siebie 100% Duńczyk skupiał się na jeździe tak mocno, że… nawet nie patrzył przed siebie, zamiast tego mając wzrok wbity w linie narysowane na torze.

Paskudne obrazki w Tokio. Fatalny upadek siatkarza, boli od samego patrzenia

Zaraz po wypadku widać było, że Madsen jest absolutnie wściekły na całą sytuację i swojego rywala. Problem jednak w tym, że zdaniem komentatorów, to właśnie on, a nie Brytyjczyk, popełnił błąd.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze