Igrzyska olimpijskie

i

Autor: Pixabay Igrzyska olimpijskie

Drastyczne obrazki tuż przed rozpoczęciem igrzysk! Na krwawą scenę patrzył cały świat

2021-07-23 8:48

Igrzyska olimpijskie to jedna z największych imprez sportowych, którą śledzą ludzie na całym świecie. Oprócz starów zawodników w kolejnych dyscyplinach, nieodłącznym elementem igrzysk jest oczywiście ceremonia otwarcia, która nierzadko cieszy się największym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na olimpijski ogień. Zdarzają się jednak przypadki, że podczas tej podniosłej chwili coś idzie nie tak i dochodzi do krwawych scen.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 wreszcie nadeszły i fani lekkoatletyki mogą zacierać ręce na myśl o kolejnych startach Biało-czerwonych, którzy w stolicy Japonii będą walczyć o medale. Zanim jednak dojdzie do walki o olimpijskie krążki, miliony widzów na całym świecie śledzić będzie ceremonię otwarcia igrzysk, która od zawsze przyciąga tłumy i nierzadko cieszy się większym zainteresowaniem, niż kolejne starty zawodników. W przeszłości jednak podczas tej niezwykłej ceremonii potrafiło dochodzić do krwawych scen i drastycznych obrazków. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu, które odbyły się w 1988 roku. 

Tokio 2020: Kontuzja Justyny Święty-Ersetic. Mówi co teraz czuje

Krwawe obrazki na igrzyskach

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście odpalenia znicza olimpijskiego, jednak widzowie, którzy mieli okazję oglądać ceremonię podczas imprezy w Korei Południowej oglądali krwawe sceny. Tuż przed odpaleniem znicza, organizatorzy postanowili wypuścić białe gołębie, jednak jak się okazało, nie był to najlepszy pomysł. Część z ptaków postanowiła bowiem przycupnąć w zniczu olimpijskim przed jego odpaleniem. Niestety, w chwili gdy pojawił się w nim ogień, gołębie spłonęły żywcem. 

Tokio 2020: Fenomenalny start igrzysk dla Polaków! Jest awans do finału

Zobaczcie w jakich warunkach mieszkają polscy olimpijczycy

Natalia Kaczamarek: Do Tokio po życiówkę i medal! WIDEO

QUIZ o igrzyskach olimpijskich. Myślisz, że zdasz? Przekonajmy się

Pytanie 1 z 10
Gdzie miały się odbyć igrzyska olimpijskie w 2020 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze