Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

i

Autor: AP Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Japończycy złamali tradycję igrzysk! Kibice z całego świata w szoku

2021-07-23 14:25

Setki milionów fanów sportu z całego świata z niecierpliwością czekała na rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które zostały przesunięte o rok i w końcu się doczekali. Imprezę rozpoczęła jak zwykle ceremonia otwarcia, która przepełniona była elementami kultury japońskiej. Organizatorzy igrzysk pozwolili sobie jednak na pewne odstępstwo od normy, które dotyczyło kół olimpijskich.

Fani lekkoatletyki na całym świecie w ostatnich tygodniach żyje tylko i wyłącznie Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które podobnie jak mistrzostwa Europy zostay przełożone o rok. Zawodnicy z całego świata zjechali się do stolicy Japonii, aby spełnić swoje marzenia walczyć o złote krążki, chociaż już przed rozpoczęciem imprezy nie zabrakło niepokojących obrazków. Zanim jednak mieli okazję rywalizować w Tokio, igrzyska zainaugurowała ceremonia otwarcia. Początek wydarzenia, jak zwykle, przepełniony był elementami kultury gospodarzy turnieju, w tym wypadku japońskiej. Azjaci pozwolili sobie jednak na pewne odstępstwo od normy względem tego, co przez lata oglądali widzowie z całego świata. To spowodowało niemałe zaskoczenie.

Szpakowski zaczął krzyczeć w niebogłosy w środku nocy! Ale eksplodował [WIDEO]

Złamali tradycję

Podczas transmisji ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio fani lekkoatletyki mieli okazję zobaczyć pięć olimpijskich kół sporych rozmiarów, jednak w przeciwieństwie do tego, co oglądaliśmy zazwyczaj, te stworzone przez Japończyków wykonane były z drewna. Kola olimpijskie, które znajdują się m.in. na fladze mają pięć kolorów - niebieski, czarny, czerwony, żółty oraz zielony. Barwy te mają symbolizować Europę, Afrykę, Azję, Amerykę i Australię. Japończycy postanowili jednak zaprezentować koła wykonane z drewna, jednak jak się niebawem okazało, było to specjalne drewno. Materiał, z którego zostały wykonane stanowiły drzewa z 1964 roku, gdy Tokio poprzednio gościło igrzyska olimpijskie. Rośliny posadzili sportowcy, którzy brali wtedy udział w imprezie.

Sylwia Dekiert z TVP znów zachwyca urodą. Jej fryzura to totalny hit

Zobaczcie jak wyglądała ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Natalia Kaczamarek: Do Tokio po życiówkę i medal! WIDEO

QUIZ o igrzyskach olimpijskich. Myślisz, że zdasz? Przekonajmy się

Pytanie 1 z 10
Gdzie miały się odbyć igrzyska olimpijskie w 2020 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze