ANNA PULAWSKA, KAROLINA NAJA, JUSTYNA ISKRZYCKA, HELENA WISNIEWSKA,

Autor: Paweł Skraba ANNA PULAWSKA, KAROLINA NAJA, JUSTYNA ISKRZYCKA, HELENA WISNIEWSKA,

Kajakarki zdobyły brąz śpiewająco! Anna Puławska: Ja zawsze przed startem coś nucę

2021-08-07 8:21

Kajakarska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyła brązowy medal olimpijski na dystansie 500 metrów. To już medal numer 13 Polski na igrzyskach Tokio 2020, a Naja i Puławska kilka dni temu wywalczyły srebro w dwójce. Tym samym jest to drugi medal dla Polski w kajakarstwie, a trzynasty na całych igrzyskach. Anna Puławska zdradziła, że jak zwykle tuż przed startem śpiewała, odstresowując siebie i koleżanki. - To mnie relaksuje - wyjaśniała.

Polki nieco spóźniły start i na półmetku finału były na czwartym miejscu. W drugiej części dystansu przyspieszyły i zdobyły brązowy medal, finiszując za Węgierkami i Białorusinkami. Wyprzedziły o ponad 0,7 sek. Nowozelandki. - Czwórka to nie jest łatwa osada i to jest pierwszy olimpijski medal tej czwórki kobiecej, więc bardzo się cieszymy, że go zdobyłyśmy - powiedziała Anna Puławska, która do srebra w osadzie K2 dołożyła teraz brąz w K4. - Znów pokazałyśmy moc. Jesteśmy młodą osadą, bo Helena Wiśniewska, Justyna Iskrzycka i ja jesteśmy debiutantkami na igrzyskach, więc myślę, że to bardzo udany debiut. Przed igrzyskami nie myślałam kompletnie o medalach. Chciałam tylko po wszystkim wrócić do domu i przed lustrem móc powiedzieć sobie, że jestem szczęśliwa i że dałam z siebie wszystko. I tak będzie. Wracam z dwoma medalami więc to podwójne szczęście - dodała Anna Puławska, która zdradziła, że zawsze przed startem dużo śpiewa. - Nie będę zdradzać co teraz śpiewałam, ale ja zawsze przed startem śpiewam, mnie to odstresowuje i relaksuje, bardzo lubię sobie nucić.

Karolina Naja w Tokio - tak jak Anna Puławska - zdobyła srebro i brąz. A w sumie ma już w dorobku cztery medale olimpijskie. 31-letnia kajakarka jest prawdziwą liderką osady K4, służąc młodszym koleżankom radą i doświadczeniem. - Karolina jest dla nas taka mamusią, bo sama zresztą jest już mamą. Traktuje nas jak swoje córeczki. Czasami jak to mama jest surowa i potrafi do pionu postawić, ale przede wszystkim jest bardzo pomocna i troskliwa. Zdobyła czwarty medal olimpijski i jesteśmy z niej bardzo dumne - podkreślała Anna Puławska.