Karolina Naja, Anna Puławska

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Karolina Naja i Anna Puławska

Karolina Naja kim jest? Sylwetka Karoliny Nai – sukcesy, osiągnięcia

2021-08-03 5:42

Karolina Naja to jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kajakarek startujących w Tokio. 31-latka wywalczyła srebrny medal w K-2 na 500 metrów w parze z młodszą o 6 lat Anną Puławską i wraz z nią oraz Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską zdołały zdobyć brąz za wyścig K-4 na 500 metrów. Kim Jest Karolina Naja? Sylwetka polskiej olimpijki.

Karolina Naja swoją karierę kajakarską zaczynała tam, gdzie się urodziła, czyli w Tychach. Po raz pierwszy na międzynarodowej imprezie pojawiła się już jako 19-latka, startując w 2009 roku na mistrzostwach Europy w Brandenburgu, gdzie zajęła jednak dopiero 8. miejsce w kajakarskiej czwórce (K-4) na 200 metrów. Na pierwszy sukces nie musiała jednak długo czekać, bo rok później na mistrzostwach świata w Poznaniu w K-4, ale już na 500 metrów, sięgnęła razem z koleżankami po brąz. Później było już tylko lepiej – Karolina Naja sięgała po kolejne laury, w tym medale olimpijskie.

Stephane Antiga: Polska jest faworytem meczu z Francją

Karolina Naja kim jest?

Karolina Naja z pewnością może być wielkim autorytetem dla Anny Puławskiej, z którą walczyć będzie o medal olimpijski w Tokio w konkurencji K-2 na 500 metrów. Trudno wymienić wszystkie sukcesy i medale 31-latki, która w swoim dorobku ma m.in. mistrzostwo świata w K-1 4 x 200 metrów (2014), czy cztery mistrzostwa Europy w konkurencjach drużynowych! Karolina Naja może także pochwalić się sukcesami na igrzyskach olimpijskich – na igrzyskach w Londynie (2012) i Rio (2016) sięgała po brąz w Konkurencji K-2 na 500 metrów. W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zapisała się w historii zdobywając srebro w kategorii K-2 na 500 metrów, a także brąz w kategorii K-4 na 500 metrów.

Najnowsze