Katarzyna Zillmann udaremniła próbę samobójczą! Ryzykowała własne życie

2021-07-28 22:05
Katarzyna Zillmann
Autor: Instagram/ kzillmann Katarzyna Zillmann

Katarzyna Zillmann jest jedną z tych, które rozwiązały worek z olimpijskimi medalami w Tokio. Srebrna medalistka w wioślarstwie wzbudziła spory szum, gdy za pośrednictwem TVP pozdrowiła swoją dziewczynę. Jak się okazuje - wioślarka to prawdziwa bohaterka. Pewnego razu udowodniła to z całą mocą, ratując komuś życie.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w wioślarstwie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet, a przede wszystkim serca polskich kibiców. W końcu zdobyły dla naszego kraju pierwszy olimpijski krążek w Tokio.

Media zachwycały się postawą wioślarek, a największą uwagę zwróciła na siebie Katarzyna Zillmann, która pozdrowiła swoją dziewczynę. Wywołało to spore poruszenie, a media szukają kolejnych wątków z jej życia. A jak się okazuje - zdarzyły się w jej życiu momenty zapierające dech w piersiach.

Włodarczyk zadziwiła fanów. Opadnie wam szczęka, ma to na palcach

Cztery lata temu Zillmann udaremniła próbę samobójczą. Uratowała życie młodej osoby, która chciała skoczyć z mostu do Wisły. Wyłowiła tonącego, sama narażając swoje życie.

"W okolicach naszej przystani doszło do bardzo przykrego zdarzenia. Bardzo zdesperowany młody człowiek, rzucając się z mostu drogowego, chciał popełnić samobójstwo. Wołanie o pomoc młodego człowieka usłyszała kończąca trening nasza złota Kaśka, która, nie zastanawiając się zbyt długo, ruszyła na pomoc" - pisał wtedy AZS UMK Toruń na swoim koncie na Facebooku w 2017 r.

Mama Marty Wieliczko krzyczała, gdy widziała wyczyn córki: „No działo się”

Bohaterka musiała przez pewien czas dojść do siebie po całym zdarzeniu, zwłaszcza, że ten heroiczny wyczyn przypłaciła zdrowiem. W pewnym momencie ona i osoba ratowana znaleźli się w lodowatej wodzie. Jej łódką zaczął sterować silny prąd z wody. Do akcji musieli wkroczyć policjanci z posterunku wodnego.

"Kaśka ze względu na wychłodzenie organizmu długo dochodziła do siebie w karetce i na przystani. Chwilę po zdarzeniu z zapytaniem o zdrowie Kaśki na przystań przyjechali zastępca prezydenta miasta i dyrektor wydziału sportu i turystyki. Dziękujemy! A Tobie bohatersko, Kaśko - bardzo niskie ukłony! Jesteś wielka nie tylko na torze, jak się ścigasz, ale i poza nim!" - informował i dziękował klub w za pośrednictwem kanałów społecznościowych.

Wiemy, kim jest dziewczyna Katarzyny Zillmann!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze