IO Tokio 2020: Jakie PREMIE za medale?

i

Autor: CyfraSport IO Tokio 2020: Jakie PREMIE za medale?

Olbrzymie pieniądze za medal olimpijski dla Polaków! IO Tokio 2020: Jakie PREMIE za medale?

2021-07-15 17:09

IO Tokio 2020 PREMIE. Nagrody pieniężne IO Tokio 2020: Ile zarobią polscy medaliście olimpijscy? Jakie są PREMIE IO Tokio 2020 nagrody, pieniądze i premie finansowe. IO Tokio 2020 ruszają już 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Medaliści olimpijscy mogą liczyć na niemałe premie z tytułu wywalczonego podczas IO Tokio krążka. W grę wchodzi bardzo pokaźna suma finansowa! Kibice liczą, że Biało-czerwoni przywiozą z powrotem do kraju co najmniej kilkanaście medali. Co ważne - różne stawki dotyczą różnych dyscyplin. Zobacz, jakie premie są za medale IO Tokio 2020!

 • IO Tokio 2020 PREMIE. Ile pieniędzy za medal otrzymają polscy sportowcy?
 • Zobacz, ile zarobią olimpijczycy za medale - złoty, srebrny i brązowy.
 • Kwoty różnią się w zależności od wyniku i konkurencji

IO Tokio 2020 PREMIE. Ile pieniędzy za medal?

Polscy olimpijczycy 23 lipca rozpoczną walkę o medale na IO Tokio 2020. Oczekiwania kibiców są bardzo duże, a ile z nich uda się zrealizować, to już pokaże czas. Polacy mogą przywieźć z Tokio 2020 nawet kilka złotych krążków. Jak w przypadku innych olbrzymich imprez, sięgnięcie po medal może przynieść nie tylko splendor, sławę i sportowe spełnienie, ale także duże pieniądze. Ile pieniędzy zarobią sportowcy za medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020? Wszystko zależy oczywiście od kraju, z którego się pochodzi. Co ciekawe, niektórzy zawodnicy za mistrzostwo olimpijskie mogą otrzymać nawet... sztabkę złota! Tak będzie w przypadku Malezyjczyków. Jeśli któryś z nich wygra jedną z konkurencji, nie tylko obłowi się finansowo, ale przejdzie także do historii, sięgając po pierwsze złoto dla kraju!

Zobacz także: Polski olimpijczyk pokazał kulisy Tokio 2020. Miły gest Japończyków na dzień dobry, okropne trudy podróży

Jak informuje TVP Sport, ciekawie zaplanowano podział finansowy w przypadku Tajlandii czy Filipin. Tam kolejno 314 tysięcy i 237 tysięcy dolarów wypłacane będzie w ratach przez 20 lat! Według Sportscriber.com, najwięcej otrzymają reprezentanci Singapuru. Kwota dla mistrza olimpijskiego to aż 757 tysięcy dolarów. Jak wygląda kwestia premii dla Polaków?

Zobacz także: Medalisto, obsłuż się sam. Surowe zasady dekoracji medalowej w Tokio

Ile pieniędzy za medal olimpijski dla Polaków?

Polski Komitet Olimpijski zadecydował, że najwięcej pieniędzy otrzymają medaliści olimpijscy indywidualni. Za złoty medal Igrzysk Olimpijskich otrzymają oni do 120 tysięcy. Odpowiednio mniej zarobią srebrni i brązowi medaliści - kolejno 80 i 50 tysięcy złotych. Mniejsze pieniądze otrzymają także zawodnicy drużynowi, walczący w sztafetach, deblach, mikstach itp. W ich przypadku będzie to 90 tysięcy za złoty medal, 60 tysięcy za srebrny i 37,5 tysiąca za brązowy. Wszystkie te kwoty są do podziału. Z kolei siatkarze mają otrzymać do podziału do 720 tys. zł. Srebro to kwota do 480 tys zł, a brąz 300 tys.

Tokio 2020: PREMIE. Ile za medal Igrzysk Olimpijskich?

Premie za medal Tokio 2020 w sportach indywidualnych:

 • złoto - do 120 tys zł
 • srebro - do 80 tys zł
 • brąz - do 50 tys zł

Premie za medal Tokio 2020 dla siatkarzy:

 • złoto - do 720 tys zł (do podziału)
 • srebro - do 480 tys zł (do podziału)
 • brąz - do 300 tys zł (do podziału)

Premie za medal dla drużyn, sztafet, osad, załóg itp:

 • złoto - do 90 tys zł (do podziału)
 • srebro - do 60 tys zł (do podziału)
 • brąz - do 37,5 tys zł (do podziału)
Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale
Sonda
Czy premie za medal w Tokio są na odpowiednim poziomie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze