IO Tokio 2020

i

Autor: AP PHOTO IO Tokio 2020

Skandal na koniec igrzysk Tokio 2020! Sportowiec na dopingu?

2021-08-08 10:17

To już koniec Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Niewykluczone, że na sam koniec dojdzie do niemałego skandalu. Wszystko z powodu jednego ze sportowców, który mógł wpaść na dopingu. Alsadik Mikhou oddał próbkę, w której wykryto ślady mogące potwierdzać dokonanie transfuzji krwi. Teraz międzynarodowe władze czekają na jego reakcję i potencjalne badanie próbki "B".

Kończą się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. W niedzielę 8 sierpnia odbędzie się uroczysta ceremonia zamknięcia najważniejszej sportowej imprezy w historii. Niestety, ta będzie miała miejsce w cieniu niemałego skandalu. Niewykluczone, że jeden z lekkoatletów został przyłapany na stosowaniu dopingu. Biegacz jest podejrzewany o dokonywanie transfuzji krwi. Kluczowe mogą okazać się wyniki próbki "B". Na razie nie wiadomo, czy Mikohu o to wystąpi.

Po tych słowach Kurka ściśnie was za gardło. Przejmujące wyznanie

Tokio 2020: Dopingowy skandal na igrzyskach?

Lekkoatleta z Bahrajnu, biegacz Alsadik Mikhou jest podejrzany o stosowanie dopingu krwi podczas igrzysk olimpijskich w Tokio - ujawniła Międzynarodowa Agencja Testów (ITA). Potwierdzono, że w próbce dostarczonej przez lekkoatletę dzień przed jego startem w biegu na 1500 m znaleziono ślady mogące potwierdzać dokonanie transfuzji krwi. Mikhou odpadł w kwalifikacjach, nie startował już w półfinale. ITA wyjaśniła, że wynik badania nie przesądza sprawy, zawodnik ma prawo wystąpić o badanie próbki "B". Doping krwi sztucznie zwiększa jej zdolność do dostarczania organizmowi większej ilości tlenu do mięśni, poprawiając w ten sposób wydajność.

Tak najbliżsi dopingowali Marię Andrejczyk. Zobacz galerię zdjęć!

Tokio 2020: To kolejny dopingowy skandal

Przed piątkowym meczem półfinałowym z Koreą Południową (3:0) organizatorzy igrzysk poinformowali, że nie zagra Caixeta. Mistrzyni IO w Londynie została odesłana do domu z Japonii, po tym jak została zawieszona w sprawie o doping. Chodzi o próbkę pobraną miesiąc temu w Brazylii na przedolimpijskim zgrupowaniu. W oświadczeniu wydanym przez prawnika zawodniczki zaznaczono, że nie przyjmowała ona świadomie ostaryny, tj. substancji wpływającej na przyrost masy mięśniowej. "Wierzymy, że udowodnimy, że ostaryna przypadkowo znalazła się w organizmie(...)".

Kibice drżeli po tym błędzie Polek. Bali się, że stracą srebro

QUIZ. Ile zapamiętałeś z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020? 12/15 dla fana to minimum

Pytanie 1 z 15
Ile medali na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyli Polacy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze