Po tych słowach Kurka ściśnie was za gardło. Przejmujące wyznanie

2021-08-08 7:14
Bartosz Kurek
Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Bartosz Kurek

Jeszcze przez wiele dni, a może nawet tygodni kibice siatkówki będą wracać do tego, co wydarzyło się na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w ćwierćfinale tej imprez doznali jednej z najbardziej bolesnych porażek w ostatnim czasie i ulegli Francuzom. Do trudnych chwil wrócił Bartosz Kurek, który umieścił przejmujący wpis w mediach społecznościowych.

Polscy siatkarze od wielu lat znajdują się w światowej czołówce, co potwierdzają kolejnymi sukcesami na międzynarodowej arenie. Ostatnio dwa razy z rzędu wywalczyli mistrzostwo świata i z dużych imprez niemal zawsze przywożą medale. Wyjątkiem są igrzyska olimpijskie, gdzie od 1976 roku biało-czerwoni nie potrafią stanąć na podium. Miało się to zmienić w Tokio.

Zobacz: Vital Heynen odejdzie? Pojawiło się nazwisko ewentualnego następcy

Bolesna porażka Polaków. Klątwa ćwierćfinału

Do stolicy Japonii mistrzowie świata jechali jako zdecydowani faworyci do złotego medalu. Inaczej być nie mogło, bo jeszcze na kilka tygodni przed igrzyskami biało-czerwoni świetnie spisali się w Lidze Narodów i brylowali formą. Fazę grupową w Tokio przeszli bez większych problemów, czego można było się spodziewać. Niestety o wszystkim znów zadecydował ćwierćfinał.

Przeczytaj: Wilfredo Leon całkowicie rozbity po klęsce. Wstrząsające słowa żony siatkarza

Ta faza turnieju dla Polaków jest od wielu lat przeklęta. Od igrzysk w Atenach biało-czerwoni zawsze odpadali w 1/4 finału i podobnie było w Tokio. Za mocna dla naszej reprezentacji okazała się Francja, która ostatecznie wywalczyła mistrzostwo olimpijskie, ale dla naszych siatkarzy jest to marnym pocieszeniem. Wielu zawodników po porażce nie mogło się pozbierać.

Poruszające słowa Kurka. Można się wzruszyć

Wielu naszych reprezentantów po prostu popłakało się po spotkaniu z Francją i ciężko było im dojść do siebie. Porażka mocno uderzyła m.in. w Bartosza Kurka, który zapłakany zszedł prosto do szatni.

Kilka dni po porażce atakujący reprezentacji Polski ponownie postanowił zabrać głos. Jego słowa poruszają. - Boli i będzie bolało ale jak już się parę razy przekonałem czasem właśnie w takich chwilach można znaleźć i poczuć największą miłość i wsparcie - Żony, Rodziców, Drużyny, Kibiców, obcych ludzi. Nie bójcie się marzyć i celować najwyżej jak się da - wiele razy próbowałem wiele razy przegrywałem i mimo to… nadal będę próbował bez strachu - Wy też możecie - czytamy na Instagramie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze