Tokio 2020 olimpijczycy

i

Autor: MS Bohaterowie igrzysk olimpijskich w Tokio wrócili do Polski

To był szał. Polscy medaliści igrzysk w Tokio wrócili do Polski [ZDJĘCIA]

2021-08-08 20:10

To był powrót na medal. Z wielką pompą zostali przywitani na Okęciu medaliści olimpijscy, którzy szaleli na arenach atletycznych i akwenach w Tokio. Setki osób, transparenty, łzy, kwiaty i orkiestra. Biało-czerwoni bohaterowie igrzysk olimpijskich w Tokio zostali przywitani po królewsku.

Anita Włodarczyk, ponownie ozłocona za rzut młotem, dostała nawet tort, bowiem w niedzielę skończyła 36 lat. - Jeszcze nigdy nie spędziłam urodzin na wysokości 11 tys. metrów - żartowała. Tuż po wyjściu mogła nawet skosztować urodzinowego tortu. Później mogła posmakować kolejnego ciasta. W hotelu znajdującym się tuż przy lotnisku czekał na nią smakołyk z trzema młotami. Każdy symbolizuje oczywiście złote medale olimpijskie (Londyn, Rio, Tokio). - Jestem gotowy na czwartą kule już za trzy lata - powiedział Anicie autor wypieku. 

Chamskie zachowanie olimpijczyka. Utrudnił życie rywalom [WIDEO]

Aby zobaczyć zdjęcia polskich olimpijczyków, którzy wrócili z Tokio, przejdź do galerii poniżej.

Miliardy na organizację igrzysk w Tokio! Kwota zwala z nóg!

Hala przylotów oszalała, gdy bohaterowie igrzysk olimpijskich w Tokio pojawili się przy wyjściu. Mała córeczka Pawła Fajdka - gdy w końcu zobaczyła tatę - od razu pobiegła w jego ramiona. Wcześniej przez długie minuty szlochała w ramionach mamy. Pierwsze spotkanie państwa Fajdków również było urocze. Zmęczony lotem brązowy medalista w rzucie młotem z wielkim uczuciem ściskał i całował żonę. A uściski i poklepywania po plecach to był stały punkt programu przy wszystkich niedzielnych uroczystościach. Gdy w Tokio gasł olimpijski ogień – na lotnisku Okęcie stawili się:

Małgorzata Holub Kowalik, Iga Witan-Baumgart, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek  – złote medalistki w biegu 4x400 m

Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński – złoci medaliści w sztafecie mieszanej 4x400 m

Patryk Dobek – brązowy medalista w biegu na 800m

Wojciech Nowicki – mistrz olimpijski w rzucie młotem

Paweł Fajdek – brązowy medalista w rzucie młotem

Wspomniana Anita Włodarczyk – mistrzyni olimpijska w rzucie młotem

Dawid Tomala – mistrz olimpijski w chodzie na 50km

Malwina Kopron – brązowa medalistka w rzucie młotem

Maria Andrejczyk – srebrna medalistka w rzucie oszczepem

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec – srebrne medalistki w żeglarstwie w klasie 470

Polscy olimpijczycy wrócili do ojczyzny! Wzruszające sceny na Okęciu [ZDJĘCIA]   

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby

Wianuszek kibiców ustawionych po autografy i mnóstwo kamer, mikrofonów. Nasi medaliści przez długie minuty odpowiadali na pytania dziennikarzy. – Nie mam już więcej siły rozmawiać - śmiała się Włodarczyk. - Ja już nie wiem, kto co chce. Tyle się dzieje. Każdy chce rozmawiać. Słyszałem już o pielgrzymce pod mój dom - powiedział nam Dawid Tomala, który jeszcze w czwartek był postacią anonimową i wszystko zmieniło się po jego imponującym chodzie na 50 km. Tuż po wywiadach Tomala pojechał prosto do Eurosportu na spotkanie z innym wielkim mistrzem - Robertem Korzeniowskim.

SPRAWDŹ: QUIZ. Ile zapamiętałeś z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020? 12/15 dla fana sportu to minimum

Najnowsze