Tokio 2020: Julia Kowalczyk w 1/4 finału! Będzie medal w judo?!

2021-07-26 5:48
Julia Kowalczyk
Autor: Paweł Skraba Julia Kowalczyk

Julia Kowalczyk może wreszcie rozwiązać worek z polskimi medalami! Startująca w kategorii 57 kg judoczka awansowała do 1/4 finału turnieju olimpijskiego na igrzyskach Tokio 2020. Kowalczyk wygrała dwie walki. Najpierw pokonała przez waza-ari Węgierkę Hedvig Karakas, a kilkadziesiąt minut później sprawiła miłą niespodziankę, wygrywając zacięty pojedynek z Portugalką Telmą Monteiro, medalistką z Rio. Z kim i kiedy walczy Julia Kowalczyk w ćwierćfinale? Informacje poniżej.

Julia Kowalczyk może być pierwszą polską medalistką igrzysk Tokio 2020. Nasza judoczka ma za sobą już dwa zwycięstwa, a to oznacza, że powalczy w 1/4 finału. Startująca w kategorii 57 kg Kowalczyk najpierw rozprawiła się z Węgierką Hedvig Karakas (przez waza-ari). W drugim pojedynku nie była faworytką. Rywalką Polki była utytułowana Portugalka Telma Monteiro, brązowa medalistka igrzysk w Rio i mistrzyni Europy. Pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Panie walczyły w długiej dogrywce, w której miał zdecydować tzw. złoty punkt. W końcu minimalnie lepsza okazała się Kowalczyk. Polska judoczka powalczy o półfinał, a nawet jak przegra, jest już pewna udziału co najmniej w repasażach o brąz. W ćwierćfinale nasza judoczka zmierzy się z Jessicą Klimkait z Kanady już ok. godziny 6-6.15 polskiego czasu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze