Mamy ZŁOTO!!! Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów wygrywa finałowy bieg!

2021-07-31 14:58
Kajetan Duszyński
Autor: Cyfra Sport Kajetan Duszyński

W sobotnie popołudnie 31 lipca na igrzyskach olimpijskich w Tokio mogliśmy śledzić m.in. rywalizację w lekkoatletyce. Naszych reprezentantów nie pojawiło się zbyt wielu - Joanna Jóźwik startowała w półfinale biegu na 800 metrów, ale nie awansowała do finału. Później jednak, w biegu o medal, polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów wywalczyła złoty medal!

Na żywo

Tokio 2020 Lekkoatletyka 31.07

Witamy w naszej relacji na żywo ze zmagań lekkoatletycznych na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! Pierwsze starty o godzinie 12:25, bądźcie z nami!

Przed startem igrzysk Polacy bardzo liczyli na występ Ewy Swobody, która specjalizuje się w sprintach. Niestety, nasza reprezentantka z powodu kontuzji wycofała się jeszcze przed wylotem do Tokio.

Zakończyła się rywalizacja półfinałowa w biegu na 100 metrów kobiet. My czekamy na start półfinałowy naszych biegaczek na 100 metrów przez płotki, w której o wejście do finału walczyć będą Klaudia Siciarz i Pia Skrzyszowska! Ten około godziny 12:45.

Sobota nie rozpoczęła się dla nas najlepiej. Swoją okazję do medalu stracił Piotr Myszka, który został zdyskwalifikowany za falstart w wyścigu finałowym w żeglarskiej klasie RS:X. Dowiedz się, jak Piotr Myszka skomentował decyzję sędziów.

Na stadionie olimpijskim rywalizują właśnie sprinterzy na 100 metrów - panowie walczą o wejście do półfinału. W jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji lekkoatletycznych także zabraknie Polaków.

Za kilkanaście minut zacznie się finał dyskoboli, w którym niestety zabraknie naszych reprezentantów - Bartłomiej Stój i Piotr Małachowski nie przebrnęli eliminacji. Dla Małachowskiego było to pożegnanie z karierą sportową. W rywalizacji lekkoatletycznej Polaków zobaczymy dopiero przed 14 - Joanna Jóźwik wystąpi wtedy w półfinale biegu na 800 metrów.

Tymczasem przed starem finałowym naszej sztafety mieszanej 4 x 400 metrów doszło do sporych zmian! Do składu wróciła m.in. Justyna Święty-Ersetic, dowiedz się więcej TUTAJ!

Przed nami ostatni bieg rundy I biegu na 100 metrów mężczyzn. Za kilkanaście minut na bieżni powinny pojawić się panie, które będą walczyć o finał biegu na 800 metrów. Wśród nie pobiegnie Polka, Joanna Jóźwik!

Przed nami pierwszy półfinał biegu na 800 metrów kobiet, a w nim wystartuje nasza Joanna Jóźwik! Panie już gotowe do startu!

Ruszyły!

Potknęła się lekko Joanna Jóźwik i jedna z jej rywalek! Polka na razie z tyłu stawki.

Polka zaczęła wysuwać się na prowadzenie, przed nami ostatnie metry!

Niestety! Joanna Jóźwik dopiero 5. miejsce, koniec marzeń o finale polskiej biegaczki.

Wydawało się, że Joanna Jóźwik dobrze rozegrała bieg półfinałowy - zaczęła spokojnie, jak zwykle, a w drugim okrążeniu zaczęła powoli doganiać czołówkę. Później jednak, na ostatnich metrach, Polka wyraźnie osłabła i dała się dogonić rywalkom.

Bieg Joanny Jóźwik nie był oczywiście ostatnim dzisiejszym występem Polaków. Około 14:35 wystartuje nasza sztafeta mieszana 4 x 400 metrów - fani mają nadzieję, że Polacy sięgną po medal!

Tak wyglądał półfinałowy bieg na 800 metrów z udziałem Joanny Jóźwik.

Trwa ostatnia seria finału rzutu dyskiem. Niestety, w walce o medale brak Polaków.

Już za kilka minut rozpocznie się bieg finałowy sztafety mieszanej 4 x 400 metrów! Mamy nadzieję, że Polacy wywalczą dziś medal!

Trwa prezentacja zespołów, które wezmą udział w sztafecie!

Biegacze już na starcie, jako pierwszy pobiegnie Karol Zalewski.

Ruszyli!

Polacy na 5. miejscu na pierwszej zmianie, teraz Jolanta Kaczmarek!

Mamy drugą pozycję na drugiej zmianie! Teraz Justyna Święty-Ersetic!

Rusza Kajetan Duszyński, Polska na 3. miejscu! Ostatnie okrązenie!

ZŁOOOOOOOOOOOTOOOOOOOOO!

Mamy ZŁOOOTOOOOO POLACY MAJĄ ZŁOTOOO!

To już wszystko z naszej strony, Polska może cieszyć się z drugiego medalu na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 i to złotego! Do zobaczenia przy okazji kolejnych relacji na żywo na sport.se.pl!

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 nie są dla Polaków udane. Po ponad tygodniu zmagań na koncie naszej reprezentacji wciąż jest tylko jeden medal. W sobotę 31 lipca szansę na medal stracił m.in. Piotry Myszka, który został zdyskwalifikowany w ostatnim wyścigu w żeglarskiej klasie RS:X. Polacy mają jednak nadzieję, że dużo lepiej będzie przy okazji startów naszych lekkoatletów, a pierwsza szansa na medal w tej konkurencji pojawi się już dzisiaj! O medal igrzysk olimpijskich powalczy sztafeta mieszana 4 x 400 metrów. Wcześniej o awans do finału walczyć będzie Joanna Jóźwik w biegu na 800 metrów. Zapraszamy na relację na żywo ze zmagań lekkoatletycznych na Tokio 2020 w sobotę 31 lipca!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze