Igrzyska Olimpijskie w Tokio

i

Autor: AP PHOTO Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Tokio 2020: RASISTOWSKI SKANDAL! Reprezentacja zeszła z boiska

2021-07-18 7:31

Lada chwila rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. Ostatnie dni przed tym wydarzeniem wszystkie zespoły poświęcają na doskonalenie swoich umiejętności w sparingach. Jeden z nich, z Hondurasem, rozegrała reprezentacja Niemiec. Niestety jednak pojedynek zakończył się przed czasem, ponieważ na stadionie doszło do rasistowskiego skandalu.

Impreza w stolicy Japonii z całą pewnością będzie inna niż wszystkie dotychczasowe w latach poprzednich. A to z uwagi na fakt, że wszelkie rozgrywki muszą się toczyć przy pustych trybunach. Pandemia koronawirusa w Kraju Kwitnącej Wiśni nie odpuszcza i wszyscy sportowcy, którzy wybrali się do Azji, muszą liczyć się z szeregiem obostrzeń mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia się COVID-19. Nie ma innej rady, aby wziąć udział w turnieju.

Do startu przygotowuje się m.in. piłkarska reprezentacja Niemiec. Na sobotę zaplanowała sobie sparing z Hondurasem w wymiarze 3x30 minut. Niestety jednak zawodnik niemieckiego zespołu, Jordan Torunarigha, był obrażany rasistowski przez nielicznych zgromadzonych, na co jego koledzy zareagowali opuszczeniem boiska. "Kiedy jeden z naszych graczy pada ofiarą rasizmu, odstąpienie od gry stanowi nasz wybór - przyznał selekcjoner kadry, Stefan Kuntz.

Zobacz też: Znamy nazwiska pływaków, którzy nie popłyną w Tokio. Alicja Tchórz wśród sześciorga reprezentantów wracających do kraju

Bez wątpienia o zachowaniu niemieckich piłkarzy będzie mówiło się jeszcze sporo. Zdecydowali się oni bowiem na krok, którego w dalszym ciągu nie dokonuje zbyt wielu sportowców. Pozostaje zachować nadzieję, że już podczas samych igrzysk w Tokio wszystko będzie przebiegało bezproblemowo i nie staniemy już w obliczu tak przykrych wydarzeń.

Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze