Reprezentacja Polski

i

Autor: AP Reprezentacja Polski

W kadrze siatkarzy śmiechom nie było końca. Kurek na celowniku

2021-07-29 8:36

Polscy siatkarze pomału rozpędzają się na igrzyskach w Tokio 2020. Po niespodziewanej porażce z Iranem na początku zmagań, biało-czerwoni zanotowali dwa zwycięstwa, z Włochami oraz z Wenezuelą. Z wolna rozkręcają się również kibice, którzy stworzyli specjalną akcję w mediach społecznościowych. Jej bohaterem jest Bartosz Kurek, a jego koledzy mają powody do uśmiechu.

Jeśli przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio trzeba byłoby wskazać pewniaków do złotego medalu, to wielu kibiców wymieniłoby jednym tchem przede wszystkim polskich siatkarzy. W ostatnich latach igrzyska dla tej dyscypliny sportu to prawdziwe przekleństwo. Choć na wielu poprzednich turniejach również byli faworytami, nie udało im się stanąć na olimpijskim podium. W dorobku siatkarzy jest tylko jeden medal, złoty z 1976 roku wywalczony w Montrealu. Mimo wielu sukcesów na innych turniejach, dorobek medalowy na igrzyskach wciąż nie może urosnąć. W tym roku ma być jednak inaczej i Polacy w końcu mają napisać nową historię. Po trzech meczach Polacy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Zobacz: Polki zdobyły medal i rozpętała się burza. Mocno uderzyli w Dudę

Polskie kajakarki gorąco przywitane w Japonii!

Pomału mobilizują się również kibice. Choć patrząc na media społecznościowe "pomału" nie jest adekwatnym słowem. W sieci ruszyła bowiem akcja "gang łysego", którego bohaterem jest Bartosz Kurek. Fani ustawiają sobie jako zdjęcie profilowe kadr z meczu z Włochami, na którym widać naszego atakującego z zaciętą miną.

Córka Kubiaka przeżywała koszmar. Wszystko przez ojca, mocne słowa

Okazuje się, że cała akcja bardzo pozytywnie przyjęta została również w samej kadrze. - Dołączyłem do akcji jako pierwszy w zespole. Z mojej strony to tylko i wyłącznie podziękowanie kibicom za zorganizowanie akcji, która pokazuje nam, że kibice trzymają kciuki za naszą drużynę - powiedział Jakub Kochanowski cytowany przez portal SportoweFakty WP. - Śmiech jeszcze nie ustał. Nadal bardzo głośno się z tego śmiejemy. Ale Bartek też reaguje na to bardzo pozytywnie - dodał środkowy reprezentacji Polski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze