Kajetan Duszyński ma niezwykłe wykształcenie

i

Autor: Cyfra Sport Kajetan Duszyński ma niezwykłe wykształcenie

Wykształcenie Kajetana Duszyńskiego zwala z nóg! Wielu może mu zazdrościć

2021-07-31 17:51

Sportowcy często poświęcają niemal całe życie na rzecz sportu, reprezentując swój kraj na wielu zawodach, starając się zdobywać kolejne medale, tytuły i trofea. Istnieje jednak spora grupa zawodników, którzy znajdują czas również na naukę i poszerzanie swoich horyzontów. Jak się okazuje, do tej grupy zalicza się również Kajetan Duszyński, który właśnie zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Biegacz może pochwalić się wyższym wykształceniem na bardzo ważnym kierunku.

Kibicom reprezentacji Polski długo przyszło czekać na pierwszy medal Biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a jeszcze dłużej na chwilę, aż nasi rodacy staną na pierwszym stopniu podium. W sobotnie popołudnie sztafeta mieszana 4x400 metrów nie miała jednak sobie równych i Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński sięgnęli po złoty medal podczas turnieju w stolicy Japonii. Mało kto jednak może zdawać sobie sprawę z tego, że jeden ze złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Kajetan Duszyński ma wyższe wykształcenie, a do tego ukończyć bardzo ważny i wymagający kierunek studiów. Podczas rozmowy tuż po wywalczeniu złotego krążka Duszyński pochwalił się, że na tym nie zamierza kończyć swojej edukacji. 

NIE PRZEGAP: Natychmiastowa reakcja Andrzeja Dudy po złocie. Wymowne słowa prezydenta

Niezwykłe wykształcenie Kajetana Duszyńskiego

Jak się okazuje, jeden ze złotych medalistów ma obecnie tytuł magistra. - Skończyłem biotechnologię, a obecnie jestem na doktoracie z krystalografii białek. To bardzo ważna dziedzina nauki i trzeba ją popularyzować, bo leży u podstaw medycyny. Pomaga między innymi w walce z pandemią, bo pomaga projektować nowe leki - wyznał Kajetan Duszyński w rozmowie z "Super Expressem". 

Zobacz także: Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Miejsce Polski w klasyfikacji IO 31.07.2021

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio
Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze