Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020

i

Autor: SE/ Paweł Skraba Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020

Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Miejsce Polski w klasyfikacji IO 31.07.2021

2021-07-31 15:23

Kibice reprezentacji Polski długo musieli czekać na pierwsze medale Biało-czerwonych podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a jeszcze dłużej przyszło nam czekać, aż nasi rodacy staną na najwyższym stopniu podium. Ostatecznie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński okazali się najlepsi w mieszanej sztafecie 4x400 metrów, dzięki czemu nie tylko zdobyli złoto, ale również pozwoli Polsce awansować w klasyfikacji medalowej.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio kibice reprezentacji Polski, podobnie jak przed innymi wielkimi turniejami, mieli spore oczekiwanie medalowe, jednak rzeczywistość okazała się brutalna dla Biało-czerwonych. Kolejni zawodnicy występujące w polskich barwach musieli przełknąć gorycz porażki, jednak złą passę udało się przerwać wioślarkom w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, które stanęły na drugim stopniu podium. Reprezentacja Polski wciąż jednak znajdowała się nisko w klasyfikacji medalowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a przed Biało-czerwonymi znajdowały się chociażby kraje pokroju Fidżi. Teraz jednak reprezentacja Polski awansowała po fenomenalnym występie mieszanej sztafety 4x400 metrów, w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Nasi lekko atleci zdobyli bowiem złoto olimpijskie, dzięki czemu reprezentacja Polski może pochwalić się sporym awansem w klasyfikacji medalowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.  

CZYTAJ TAKŻE: Kim są polscy złoci medaliści Tokio 2020? Sztafeta 4x400m SKŁAD

Polska awansuje w klasyfikacji medalowej IO 

Zdobycie złota olimpijskiego przez mieszaną sztafetę, która walczyła na dystansie 4x400 metrów oznacza, że reprezentacja Polski po raz drugi podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio znalazła się na podium. Dzięki temu nasi rodacy awansowali na 30. miejsce w klasyfikacji medalowej. Stawkę otwierają Chińczycy, którzy do tej pory zdobyli już aż 46 medali, z czego 21 złotych. Na drugim miejscu znajduje się Japonia z dorobkiem 30. medali, w tym 17 złotych. Na ostatnim stopniu podium znajduje się USA - 46 medali, 16 złotych. 

NIE PRZEGAP: Patryk Dobek wymiotował po biegu, wysoka cena za awans do półfinału

1. Chiny

2. Japonia

3. USA

4. Rosyjski Komitet Olimpisjki

5. Australia

6. Wielka Brytania

7. Korea Południowa

8. Francja

9. Holandia

10. Nowa Zelandia

...

30. Polska

Kłopoty organizacyjne podczas IO w Tokio. Joanna Jóźwik pokazała wszystko
Sonda
Czy Iga Świątek zdobędzie medal na igrzyskach w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze