Tokio 2020 - medal

i

Autor: Ramil Sitdikov/SPUTNIK Russia/East News

MEDALE Polski na Tokio 2020. Ile medali ma Polska 3.08? Igrzyska olimpijskie MEDALE Polaków

2021-08-03 5:52

MEDALE Polski na Tokio 2020. Ile medali ma Polska 3 sierpnia? Igrzyska olimpijskie MEDALE Polaków 3.08. Medale Polska Tokio 2020. Trwają igrzyska olimpijskie w Tokio! Doczekaliśmy się trzeciego medalu na IO Tokio 2020! Wcześniej zdobyliśmy srebro w wioślarstwie, a kilka dni później wysłuchaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego"! Złoty medal wywalczyła je sztafeta 4x400 metrów! Teraz trzeci krążek dorzuciły kajakarki.

Medale Polski na Tokio 2020: Mamy drugi medal

Tokio 2020 w końcu przyniosło nam wielką radość! Po srebrnym krążku wioślarek, w końcu doczekaliśmy się złotego medalu. Ten moment musiał nadejść. Oby otworzył w wyjątkowy sposób worek z krążkami. Igrzyska olimpijskie to święto wszystkich dyscyplin sportowych. Fani z zapartym tchem obserwują zmagania także i w tych sportach, którymi na co dzień po prostu się nie interesują. Każdy sukces budzi wielką radość, każde niepowodzenie - smutek. W tym roku wszystko jest nieco inne niż zawsze, jako że pojedynki odbywają się przy pustych trybunach. Ma to naturalnie związek ze wciąż panującą pandemią koronawirusa, która nie pozwala na większe skupiska ludzi. Zawodnicy nie mają jednak innego wyjścia jak tylko zakasać rękawy, wziąć się do pracy i walczyć o spełnienie swoich marzeń poprzez wywalczenie olimpijskiego krążka. Oto jednak nie jest łatwo, o czym przekonują się wszyscy, którzy podczas igrzysk trzymają kciuki za Polaków.

Marcin Lewandowski: nie narzekam na upały

Tokio 2020: Ile medali ma Polska?

Polacy czekali na ten dzień bardzo długo! Brakowało tych medali - rozczarowań i porażek było dużo. W końcu wszyscy mogli wykrzyczeć z radości: MAMY ZŁOTY MEDAL! Sztafeta 4x400 metrów pokazała wielką klasę i wygrała w świetnej formie. Wtorek rozpoczął się dla nas fenomenalnie. Biało-czerwoni mają kolejny, trzeci już medal! 3 sierpnia (Stan na 5:52) Polska po finale sztafety 4x400 i startach kajakarek Polska ma jeden złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 oraz dwa srebra wywalczone przez wioślarki i kajakarki.

środa, 28 lipca:

srebrny medal - czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann)

Niedziela, 31 lipca:

Złoty medal - sztafeta 4x400 ( Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)

wtorek, 3 sierpnia

srebrny medal - kajakarstwo, K-2 (Karolina Kaja, Anna Puławska)

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze