Zofia Klepacka

i

Autor: Tomasz Radzik SE / EAST NEWS Zofia Klepacka

Zofia Noceti-Klepacka: kim jest? Sylwetka polskiej lekkoatletki. Zofia Noceti-Klepacka: mąż, rodzina, osiągnięcia

2021-07-20 9:59

W kadrze reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio znajduje się wielu doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości mieli już okazję stawać na podium podczas igrzysk i tym razem ponownie będą mieli szasnę na zdobycze medalowe. Jedną z takich zawodniczek jest Zofia Noceti-Klepacka, która w Japonii będzie miała okazję poprawienia wyniku z Londynu, gdy w 2012 roku wywalczyła brązowy medal w windsurfingu. Poznajcie bliżej naszą reprezentantkę.

Nadzieje polskich fanów na zdobycze medalowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio są ogromne. Kibice Biało-czerwonych podczas każdych zawodów trzymają kciuki za swoich ulubieńców licząc na to, że uda im się stanąć na podium. Wśród sportowców, którzy udali się do Tokio nie brakuje zawodników, których stać na wywalczenie olimpijskiego krążka i bez wątpienia do tej grupy zalicza się Zofia Noceti-Klepacka. 35-latka w swojej karierze wywalczyła już wiele trofeów, w a jej kolekcji pojawił się również medal olimpijski, który warszawianka zdobyła 9 lat temu. 

Zobacz także: Afera z pływakami przed Tokio 2020! Wybitni olimpijczycy bezlitośni, Paweł Słomiński mocno oberwał

Zofia Noceti-Klepacka - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

Dla Klepackiej będą to czwarte igrzyska, na których ma okazję wystąpić. Swój debiut zaliczyła podczas imprezy w Atenach, w 2004 roku. Cztery lata później pojawiła się również w Pekinie, a swój pierwszy medal wywalczyła podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. Stanęła wtedy na najniższym stopniu podium i teraz będzie miała okazję, aby poprawić ten wynik. Polska windsuferka w swojej kolekcji ma również tytuł mistrzyni świata oraz dwa srebrne krążki wywalczone na tej imprezie. Również w zawodach na starym kontynencie Klepacka stawała na podium. W swojej gablocie ma aż trzy złote medale mistrzostw Europy, jeden srebrny i aż pięć brązowych. Przed laty windsurferka została również odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Kompromitacja związku przed IO Tokio 2020! Polka straciła marzenia

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Zofia Noceti-Klepacka - mąż, rodzina

Zofia Noceti-Klepacka od dziecka miała wiele wspólnego ze sportem, za sprawą swojego ojca, który zabierał ją na mecze Legii Warszawa. W 2007 roku Klepacka wyszła za mąż za argentyńskiego żeglarza sportowego Lucio Nocetiego. Para doczekała się syna Mariano, który przyszedł na świat dwa lata później. Polska windsurferka ma również córkę Marię, która urodziła się w 2013 roku. 

TVP ujawniło, co dalej z Dariuszem Szpakowskim. Kluczowa informacja

Poznajcie bliżej Zofię Noceti-Klepacką zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Zofia Noceti-Klepacka zdobędzie medal na IO w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze