Artur Boruc

Autor: East News Artur Boruc podczas meczu Chelsea - Bournemouth

Artur Boruc zwinny jak kot. Genialna interwencja nie uratowała Bournemouth [WIDEO]

2016-01-12 23:43

Artur Boruc i jego Bournemouth mogli we wtorkowy wieczór przeskoczyć w tabeli Premier League Chelsea, ale potrzebne do tego było zwycięstwo na własnym boisku z West Hamem. Polak w bramce momentami wręcz dokonywał cudów, ale niestety nie zdołał uchronić swojej drużyny przed porażką 1:3. Mimo to kibice docenili jego postawę porównując go m.in. do... Manuela Neuera.

Faworytem tego meczu był West Ham, ale pierwsza połowa zakończyła się niemałym zaskoczeniem. Otóż gospodarze na przerwę schodzili na prowadzeniu po bramce Harry'ego Artera. Kibice nie mieli na co narzekać, bo taki wynik pozwalał ich drużynie awansować w tabeli Premier League i wyprzedzic aktualnych mistrzów Anglii!

Premier League: Pep Guardiola poczeka na... odejście Arsene'a Wengera?

Po pierwszych 45 minutach na wielkie słowa uznania zasłużył też Artur Boruc. Polak kapitalnie spisywał się w bramce Bournemouth, a jedna z jego genialnych interwencji wzbudziła powszechny podziw w sieci. "Jest lepszy od Neuera", "Król Artur", "Polish evening na Wyspach", "Czym starszy tym lepszy", "Bóg", "Jest dziś olśniewający" - pisali fani i dziennikarze na Twitterze.

Niestety wszystko co dobre dla gospodarzy i Boruca skończyło się wraz z pierwszą połową. W drugiej to bowiem goście dyktowali tempo gry i strzelili trzy gole. Każdy z nich był piękny, ale przy ostatnim polski bramkarz mógł zachować się sporo lepiej... Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:1 dla "Młotów". Bournemouth aktualnie zajmuje 16. miejsce w Premier League, West Ham wskoczył zaś na 5. lokatę.