Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Bayern mięknie w sprawie Lewandowskiego! Zaskakujące doniesienia, transfer coraz bliżej?

2022-05-12 16:15

Bayern Monachium kategorycznie zaprzeczał, by Robert Lewandowski miał latem opuścić klub, mimo zainteresowania ze strony innych klubów. W mediach pojawia się także wiele doniesień na temat tego, że sam zawodników chciałby opuścić szeregi „Die Roten”. Zdaniem niemieckiego „Bilda” władze mistrzów Niemiec zaczynają zmieniać swoje nastawienie do ewentualnej sprzedaży swojego najlepszego zawodnika. Podają też powodu, dla których ma się tak dziać.

Choć jeszcze kilka miesięcy temu trudno było w to uwierzyć, to odejście Roberta Lewandowskiego wydaje się coraz bardziej realne. Wiele wskazuje na to, że klub i zawodnik są bardzo daleko od porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a sam zawodnik jest już zmęczony całą sytuacją i chce poszukać nowych wyzwań w innej lidze niż niemiecka. Najbardziej zaangażowana w pozyskanie Roberta Lewandowskiego jest FC Barcelona, która zdaniem mediów jest gotowa dać mu oczekiwaną podwyżkę pensji i wyłożyć za niego 35-40 mln euro. Władze Bayernu podkreślały regularnie, że Polak ma umowę ważną do czerwca 2023 roku i wcześniej z klubu nie odejdzie. Zdaniem „Bilda”, to stanowisko zaczęło się jednak zmieniać!

Polski piłkarz z szansami na awans do Bundesligi. Przed nim decydujące mecze

Bayern zgodzi się na transfer Lewandowskiego?

Zdaniem „Bilda” działacze oraz inni piłkarze Bayernu zauważają, że Robert Lewandowski nie jest już tak zaangażowany w życie klubu. Na przyjęciu z okazji 10. z rzędu mistrzostwa zorganizowanym w jednym z monachijskich lokali Polak miał spędzić tylko godzinę. W klubie zaczynają się więc zastanawiać, czy jego odejście, choć bolesne, nie byłoby lepsze już teraz. Bayern tak czy inaczej musi się przygotować na grę bez Lewandowskiego, a „pozbycie” się go już teraz, tylko przyspieszyłoby nieuniknione. Co więcej, mogłoby wprowadzić element nieprzewidywalności w grze „Die Roten”, która obecnie jest podporządkowana pod polskiego piłkarza.

Były reprezentant Niemiec ma wątpliwości w sprawie Lewandowskiego. Powiedział, że Polak może stać się problemem

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Dodatkowo dochodzą do tego kwestie finansowe. Bayern musi szukać nowego napastnika, a odejście Lewandowskiego zasiliłoby budżet o około 40 mln euro (tyle jest w stanie dać Barcelona) a przy tym zwolniłoby z listy płac aż 24 mln euro rocznie. Na koniec „Bild” przytacza argument, że już same słowa działaczy Bayernu nie brzmią już tak stanowczo. Niedawno Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu Monachium, powiedział w „Sky90”, że odejście Polaka latem jest niemożliwe. – Zdecydowanie wykluczam odejście Lewandowskiego z klubu latem – stwierdził Salihamidzić. Po meczu ze Stuttgartem natomiast w rozmowie z „Bildem” wyraził się już mniej stanowczo. – Będziemy rozmawiać – odparł tylko.

Sonda
Który klub powinien wybrać Robert Lewandowski?

Oficjalnie: Wielki rywal Lewandowskiego przenosi się do nowego klubu! Erling Haaland trafi do giganta

O ile w miejsce Lewandowskiego nie pojawi się już na pewno Erling Haaland, na którym Bayernowi miało bardzo mocno zależeć, to na rynku transferowym parę alternatyw można jeszcze znaleźć. Niedawne doniesienia niemieckiej i brytyjskiej prasy mówiły o tym, że Salihamidzić chciałby sprowadzić do zespołu Sadio Mane, który jest niezadowolony ze swojej sytuacji w Liverpoolu. Jego kontrakt, tak jak Lewandowskiego, wygasa w czerwcu 2023 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze