Bayern Monachium ma SWOJĄ PRAWDĘ Złotego Buta. Robert Lewandowski może się uśmiechnąć

2020-08-04 17:00 Marcin Długosz
FC Barcelona - Bayern TV NA ŻYWO TRANSMISJA Liga Mistrzów: GDZIE OBEJRZEĆ Bayern - Barcelona w TV Na którym kanale Barcelona - Bayern dzisiaj w TV 14.08.2020
Autor: East News FC Barcelona - Bayern TV NA ŻYWO TRANSMISJA Liga Mistrzów: GDZIE OBEJRZEĆ Bayern - Barcelona w TV Na którym kanale Barcelona - Bayern dzisiaj w TV 14.08.2020

W ostatnich tygodniach sezonu ligowego 2019/2020 w Europie bardzo duże emocje wzbudziła walka o Złotego Buta. Ostatecznie najskuteczniejszym piłkarzem Starego Kontynentu został Ciro Immobile z Lazio, który na samym finiszu wyprzedził asa Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego. Klub Polaka postanowił opublikować jednak swój ranking, stojący niejako w kontrze do ostatecznych rozstrzygnięć tego pojedynku.

Bundesliga wystartowała najwcześniej spośród wielkich lig Europy po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Z tego też powodu najszybciej doprowadziła rozgrywki 2019/2020 do pomyślnego końca. I gdy w Niemczech wszystko było już jasne, to w Anglii, Hiszpanii czy we Włoszech rywalizowano dalej. W kontekście Złotego Buta najbardziej istotne były rozgrywki na Półwyspie Apenińskim, gdzie "Lewego" ścigali Ciro Immobile z Lazio oraz Cristiano Ronaldo z Juventusu.

Sara Boruc w OBZYDLIWIE DROGICH klapkach Chanel. Artur Boruc pali przy dzieciach [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Ostatecznie Włochowi udało się wyprzedzić Polaka - zdobył w sezonie ligowym 36 bramek przy 34 zawodnika Bayernu. Zwolennicy snajpera Bawarczyków wskazywali jednak na fakt, że ten z uwagi na mniejszą liczbę drużyn w Bundeslidze niż Serie A miał o cztery pojedynki mniej, aby się wykazać i trafić do siatki rywali. Monachijczycy postanowili opublikować zatem... własny ranking strzelców. Prym w nim wiedzie - a jakże! - Lewandowski.

Jak widzimy na powyższej grafice, Bayern postanowił wyliczyć średnią zdobytych bramek w stosunku do rozegranych meczów. I choć Lewandowski zdobył mniej bramek niż Immobile to w stosunku do liczby rozegranych spotkań swoim współczynnikiem wyprzedza Włocha. Tak czy inaczej, nie ma to oczywiście żadnego wpływu na rozstrzygnięcia w Złotym Bucie - ta prestiżowa nagroda za sezon 2019/2020 przypadła snajperowi Lazio.

Nowe tatuaże na nodze i e-sport - tak Paweł Fajdek spędzał czas podczas pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze