Bayern Monachium, Robert Lewandowski

Bayern wrócił do zdrowia. Robert Lewandowski ustrzelił Schalke!

2017-09-20 0:24

Jeszcze kilka dni temu mówiło się, że zespół Bayernu Monachium trawi jakaś nieznana choroba, która negatywnie wpływa nie tylko na atmosferę w szatni, ale też na grę. Podopieczni Carlo Ancelottiego pokazali jednak, że pod tym względem drużyna jest już w pełni zdrowa. Po rozbiciu Mainz w weekend teraz na rozkład wzięli Schalke 04 Gelsenkirchen. W hicie Bundesligi wygrali pewnie 3:0, a swojego gola strzelił Robert Lewandowski.

Półtora tygodnia temu Hoffenheim sensacyjnie pokonało Bayern Monachium 2:0, a taki wynik wywołał falę ukrywanej wcześniej krytyki. Bawarczycy już od początku sezonu grali słabo, ale dopóki zdobywali punkty, dopóty nie mówiono o nich źle. Po porażce z "Wieśniakami" wiele się zmieniło. Ostre słowa pojawiły się pod adresem zarówno Carlo Ancelottiego, jak i samych zawodników, dlatego też przed sobotnim starciem z FSV Mainz mieli wiele do udowodnienia. Na rzekomy kryzys zareagowali w sposób najlepszy z możliwych - gromiąc rywali aż 4:0 - a już we wtorek mogli znów pokazać, że słaba forma to był tylko wymysł mediów.

W hicie Bundesligi na Veltins-Arena mierzyli się bowiem z Schalke 04. Początek spotkania pozwalał sądzić, ze gospodarze przynajmniej spróbują postawić się mistrzom Niemiec. Ale taka sytuacja na boisku trwała tylko kilkanaście minut. Bayern stopniowo przejmował inicjatywę, a pod koniec drugiego kwadransa gry wyprowadził dwa potężne ciosy, które powaliły rywali na łopatki. Najpierw z rzutu karnego trafił nieomylny w tym elemencie gry Robert Lewandowski, a kilka minut później swojego pierwszego gola dla Bawarczyków zdobył James Rodriguez, który w tej pierwszej połowie był chyba najlepszym piłkarzem spotkania.

Dwie stracone bramki mocno ostudziły ofensywne zapędy Schalke, którzy praktycznie do końcowego gwizdka nie byli w stanie się już podnieść. Co prawda kreowali pojedyncze akcje i sytuacje, ale od momentu trafienia Rodrigueza to Bayern rozdawał karty i absolutnie dominował na boisku. I miał apetyt na kolejne gole. Najpierw Thomas Muller trafił w słupek, ale później udało się strzelić do siatki. Trzeba było jednak poczekać na wejście z ławki Arturo Vidala, który zamienił na bramkę genialne podanie Rodrigueza. Kolumbijczyk po przerwie nie spuścił z tonu i robił z rywalami co chciał, a do gola dołożył asystę i zaliczył występ kompletny.

Ostatecznie Bayern wygrał z Schalke 04 3:0 i pokazał, że o kryzysie w zespole nie ma mowy. Swoją cegiełkę do triumfu dołożył znowu Lewandowski, który strzelił swoją szóstą bramkę w sezonie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. I jeśli pójdzie tak dalej, to sięgnie po koronę najskuteczniejszego piłkarza ligi, którą w poprzednim sezonie zabrał mu Pierre-Emerick Aubameyang.

Przeczytaj: Robert Lewandowski w Realu Madryt? Kapitan kadry zabrał głos w sprawie transferu

Zobacz: Koszmarna kontuzja w Bundeslidze! Piłkarz przejdzie operację twarzy [WIDEO]

Sprawdź: Robert Lewandowski strzelił setkę i dwupaka [ZDJĘCIA]

SCHALKE 04 - BAYERN MONACHIUM 0:3 (0:2)

Bramki: Robert Lewandowski 24, James Rodriguez 29, Arturo Vidal 76

Żółte kartki: Breel Embolo - Thiago Alcantara

Schalke: Fährmann - Kehrer, Nastasic, Naldo - Caligiuri, Bentaleb, McKennie (57. Embolo), Oczipka - Goretzka - Harit (46. Konoplanka), Burgstaller (78. Di Santo)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Süle, Martínez (77. Hummels), Rafinha - Rudy, Tolisso (69. Vidal) - Müller, Rodriguez, Coman - Lewandowski (65. Thiago)

Real Madryt - Sevilla

90+4' 2:1

KONIEC MECZU!

Choć pierwsza połowa zdecydowanie rozczarowała, to Real i Sevilla obudzili się w drugiej odsłonie. Znakomity mecz rozegrał Casemiro, który zdobył dwa gole! W mediach z pewnością będzie głośno o kontrowersji przy pierwszym golu Luuka de Jonga. Zdaniem fanów, gol Holendra powinien zostać uznany!

89'

Fatalny błąd Lucasa Vazqueza. En Nesyri miał mnóstwo miejsca i czasu na strzał, ale kopnął piłkę jeszcze gorzej niż pomylił się Hiszpan...

88'

Vaclik świetnie broni strzał Kroosa po indywidualnym rajdzie Viniciusa Juniora.

Żółta kartka dla Daniego Carvajala.

85'

W ostatniej chwili piłkę wybija Militao. Sevilla była o krok od zdobycia gola, gdyby nie interwencja obrońcy, byłoby 2:2.

83'

Potężnie huknął Luka Modrić z około 25 metrów. Piłka przeleciała jednak bardzo daleko obok słupka.

81'

Ostatnia zmiana w zespole Sevilli: schodzi Banega, wchodzi Rony Lopes.

77'

75'

Świetnie wykorzystał błąd de Jonga Casemiro. Brazylijczyk przejął piłkę tuż przed polem karnym Sevilli i od razu huknął na bramkę. Do hattricka zabrakło celności.

72'

Ostatnia zmiana w zespole Królewskich. Schodzi Marcelo, wchodzi Mendy.

70' 2:1

GOOOOOL!

Co za mecz w wykonaniu Casemiro! Wyprowadza Real Madryt na prowadzenie! To jego drugi gol dziś i trzeci w tym sezonie.

68'

Gol uznany i wszystko zaczynamy od nowa!

65' 1:1

GOOOOOOL!

Za dużo miejsca miał Luuk de Jong. Piłkarze Realu się pogubili, Holender huknął na bramkę i mamy 1:1!

64'

To mogło być wejście smoka Viniciusa Juniora. Świetnie wpadł w pole karne, ale uderzył bardzo słabo. Do tego jednak już kibiców Realu przyzwyczaił!

63'

Dwie zmiany w zespole Realu: schodzą Jović i Rodrygo, wchodzą Vinicius Junior i Benzema.

61'

58' 1:0

GOOOOL!

Co w tej akcji zrobił Luka Jović?! WOW! Genialną piętką zagrał do Casemiro, który znalazł się w polu karnym tuż przed Vaclikiem. Delikatną podcinką umieścił piłkę w siatce!

54'

Druga żółta kartka: Banega upomniany przez sędziego na początku drugiej połowy. Nie wystąpi w kolejnym spotkaniu!

52'

Druga odsłona jak na razie również bez fajerwerków!

48'

Wysoko ustawieni są piłkarze Realu. Starają się odzyskać piłkę jak najbliżej bramki Sevilli.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45+1' 0:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Nie było to najbardziej pasjonujące 45 minut w sezonie. Mało okazji, dużo niedokładności i nieuznany gol dla Sevilli.Oby druga połowa była lepsza!

45'

Marcelo świetnie wypuścił na skrzydle Lucasa, ale jego podanie było niecelne. Po chwili gospodarze grają po obwodzie, ale Carvajal dośrodkował fatalnie.

42'

Dramatycznie zmarnowany kontratak przez Rodrygo. Luka Jović chciał piłkę na dobieg, a dostał ją za plecy.

40'

Po tym "ataku" Gudelja sędzia anulował gola dla Sevilli. Słusznie?

37'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Luka Modrić fauluje Fernando i zostaje upomniany przez arbitra.

36'

Real gra piłką, ale ma duże kłopoty z przebiciem się przez mur postawiony przez obrońców Sevilli. Tuż przed szesnastką potrafi stać nawet ośmiu piłkarzy gości.

33'

31' 0:0

Nie ma gola! Sędzia uznał, że Gudelj fauluje Militao.

29' 0:1

GOOOOOL!

Luuk de Jong trafia do siatki Realu. Sędzia jednak czeka na informacje z wozu VAR. Gudelj wyblokował Militao, dzięki czemu Holender urwał się obrońcy i trafił do bramki po rzucie rożnym.

27'

Casemiro uderza sprzed bramki. Dokręcał piłkę w okolice okienka, ale minimalnie zabrakło mu dokładności.

24'

22'

Bardzo spokojny początek meczu. W wielu aspektach przypomina spotkanie Realu z Atletico o Superpuchar Hiszpanii.

18'

W ostatniej chwili po centrze El Haddadiego, Carvajal wybija piłkę sprzed nosa Vazqueza. Groźna okazja dla Sevilli.

14'

Lucas pędził z kontrą prawym skrzydłem. Zagrał do Rodrygo, który pchnięty przez Fernando odegrał niedokładnie. Sędzia nie reaguje...

12'

Kroos uderza na bramkę Vaclika po rajdzie Modricia. Za słabo i w sam środek. Czech nie miał problemów z chwyceniem strzału.

9'

5'

Rodrygo napędza kolejną kontrę Realu. Wykłada piłkę do Luki Jovicia, ale jego strzał był słaby i został zablokowany przez obrońców.

4'

Rodrygo ruszał z kontrą, ale podał fatalnie do Lucasa. Sevilla przejmuje piłkę.

2'

De Jong postraszył Courtoisa tuż przed bramką. Niewiele zabrakło, a przejąłby piłkę w polu karnym Królewskich.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Kapitanem Królewskich będzie dziś Marcelo! Kibice na trybunach odśpiewali już hymn. Ostatnie chwile przed pierwszym gwizdkiem.

Piłkarze Realu po zdobyciu trofeum Superpucharu Hiszpanii są witani przez graczy Sevilli specjalnym szpalerem!

Piłkarze stoją już w tunelu! Za moment pojawią się na murawie.

Przed meczem na środku stadionu młodzi piłkarze Królewskich cieszyli się ze zdobytego pucharu. To musiało być wyjątkowe uczucie być oklaskiwanym przez tysiące fanów!

Real Madryt nie przegrał już szesnastu meczów z rzędu o stawkę. Czy Sevilla będzie w stanie przełamać ich znakomitą passę?

Z ostatnich pięciu meczów, żadne nie zakończyło się remisem. Trzykrotnie wygrywał Real Madryt, dwa razy Sevilla!

Real podchodzi do tego spotkania tuż po zwycięstwie w Superpucharze Hiszpanii. Królewscy wygrali z Atletico po rzutach karnych.

ZNAMY SKŁADY!

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Militao, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Lucas, Jović, Rodrygo

Sevilla: Vaclik - Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon - Gudelj, Fernando, Banega - Vazquez, de Jong, El Haddadi

Zapraszamy na relację na żywo z hitowego meczu w 20. kolejce Primera Division, w którym Real Madryt zmierzy się z Sevillą. Początek spotkania o godzinie 16:00.