Kolega Lewandowskiego z Bayernu oskarżony o pobicie kobiety. Ofiarą ma być była partnerka

2019-09-03 18:58 MSo
Jerome Boateng i Robert Lewandowski
Autor: EastNews Jerome Boateng i Robert Lewandowski

Trzy kolejki Bundesligi za nami. Bayern Monachium zgromadził w nich siedem punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując miejsca jedynie RB Lipsk. Zawodnicy wyjechali na przerwę reprezentacyjną, ale nie wszyscy mogą się w stu procentach skupić na grze. Poważne oskarżenia wysunięto przeciwko byłemu filarowi zespołu, Jerome'owi Boatengowi.

Jak informuje niemiecki "Süddeutsche Zeitung", Jerome Boateng może mieć w najbliższym czasie spore kłopoty. Stoper niemieckiego zespołu został oskarżony o poważne uszkodzenie ciała byłej partnerki, do którego miało dojść na jesieni 2018 roku. Czy czekają go poważne problemy?

Na razie o całej sprawie nie wiadomo zbyt wiele. Wiadomo jednak, że już niedługo zostanie ona skierowana do sądu. "Sport Bild" podejrzewa, że zarzuty mogły zostać wysunięte przez byłą narzeczoną piłkarza, z którą ten posiada dwójkę dzieci i pozostawał w związku przez blisko dziesięć lat.

Monachijska prokuratura prowadzi sprawę przeciwko Jerome'owi Boatengowi od jesieni 2018 roku za poważne uszkodzenie ciała. Po szeroko zakrojonym dochodzeniu, 11. lutego 2019 roku przed sądem rejonowym przedstawiono akt oskarżenia - cytuje rzecznika prokuratury "Suddeutsche Zeitung".

Jerome Boateng wystąpił w tym sezonie jedynie w meczu o Superpuchar Niemiec. Jego rola w składzie powoli podupadała od kwietnia zeszłego roku. Od tego czasu w niemieckiej ekstraklasie wystąpił jedynie dwukrotnie.

Najnowsze