Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Lewandowski pod ścianą? Bayern podjął kategoryczną decyzję, zero wątpliwości. Padła konkretna data

2022-07-07 7:45

Mijają kolejne tygodnie i miesiące, a sprawa Roberta Lewandowskiego wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Choć wiele mówi się o tym, że lada dzień powinien dołączyć do FC Barcelona, sprawa wciąż wydaje się być skomplikowana. Według najnowszych doniesień Bayern Monachium podjął decyzję, kiedy Lewandowski musi pojawić się na pierwszym treningu. A to może postawić Polaka w niekomfortowej sytuacji.

Kibice liczący na szybkie załatwienie sprawy przejścia Roberta Lewandowskiego do innego klubu muszą uzbroić się jednak w cierpliwość. Od momentu, gdy kapitan reprezentacji Polski ogłosił wszem i wobec, że nie zamierza kontynuować kariery w ekipie mistrza Niemiec, minęło już sporo czasu, a ostatecznych rozstrzygnięć wciąż nie widać na horyzoncie.

Prezes Bayernu nie wytrzymał. Poszło o zamianę Lewandowskiego na Cristiano Ronaldo, bezkompromisowa deklaracja

Bayern podjął decyzję. Chodzi o powrót Lewandowskiego

FC Barcelona, która jest najbardziej zainteresowana sprowadzeniem Lewandowskiego, złożyła już kilka propozycji Bayernowi, ale ten na razie pozostaje nieugięty. Mówi się, że Bawarczycy za napastnika chcą otrzymać około 50 milionów euro, ale na czym ostatecznie stanie, wciąż nie wiadomo. A czasu na decyzje zostaje coraz mniej.

Nikola Grbić ostro o polskim siatkarzu. Nie krył rozczarowania po porażce, wskazał kluczowe aspekty

Zwłaszcza, że kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. Zapewne i FC Barcelona i sam Lewandowski myślą o tym, aby Polak jak najwcześniej zaczął przygotowania z nową drużyną. Duma Katalonii mocno liczyła na to, że "Lewy" znajdzie się w ich szeregach przed rozpoczęciem tournee w Stanach Zjednoczonych, które rozpocznie się 16 lipca.

Sonda
Który klub powinien wybrać Robert Lewandowski?

Bayern wymusi powrót Lewandowskiego? Padła konkretna data

Jest jednak prawdopodobne, że kilka dni wcześniej Lewandowski wróci do treningów z monachijczykami. Tak wynika z informacji podanych przez "Kickera". Niemieccy dziennikarze przekazali, że reprezentant Polski ma wyznaczony termin na 12 lipca na powrót do zajęć. Wówczas urlopy kończą się również innym gwiazdom Bayernu.

Ewentualne rozpoczęcie przygotowań Lewandowskiego z Bawarczykami byłoby bardzo niekomfortową sytuacją dla zawodnika. Bo jego słowa miały spowodować, że inni zawodnicy mistrzów Niemiec nie do końca przychylnie patrzyliby na jego powrót i atmosfera mogłaby być mocno chłodna. A to z kolei może odbić się na całej drużynie.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony
Najnowsze