Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: AP Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Bayern zdeklasował RB Lipsk, a duża w tym zasługa Lewandowskiego! I to mimo zaskakującej decyzji trenera

2021-09-11 20:21

W meczu 4. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe drużynę RB Lipsk 1:4 (0:1). Duża w tym zasługa kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego, który otworzył wynik spotkania bramką z rzutu karnego. Co więcej, zaliczył on dwie asysty drugiego stopnia przy kolejnych bramkach, które Bawarczycy strzelili na początku drugiej połowy. Ku zdziwieniu kibiców, "Lewy" opuścił boisko wcześniej niż zazwyczaj.

RB Lipsk - Bayern Monachium 1:4 (0:1)

Bramki: Laimer (58') - Lewandowski (k. 12'), Musiala (47'), Sane (54'), Choupo-Moting (90+1')

Kartki:

Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Orban (80', Klostermann), Simakan, Angelino (58', Gvardiol) - Laimer (58', Haidara), Kampl - Szoboszlai, Olmo (58', Forsberg), Nkunku - Silva (71', Poulsen)

Bayern: Neuer - Pavard (75', Sule), Upamecano, Hernandez, Davies - Kimmich, Goretzka (59', Sabitzer), Gnabry (45+1', Musiala), Mueller (75', Stanisić), Sane - Lewandowski (59', Choupo-Moting)

Kibice futbolu z pewnością nie mogą narzekać na sobotnie spotkanie w Lipsku. Mecz pomiędzy Bayernem a RB Lipsk toczył się w szybkim tempie, a intensywność tego starcia robiła wrażenie na obserwatorach. Jedyną grupą, której hit 4. kolejki Bundesligi mógł nie przypaść do gustu, są fani drużyny z Lipska, którzy muszą przełknąć gorzką pigułkę po wysokiej porażce z mistrzem Niemiec. Polaków i kibiców Bayernu na pewno cieszy kolejny znakomity występ Roberta Lewandowskiego, który strzelił gola, a także miał znaczący udział przy dwóch kolejnych bramkach swojej drużyny. Kapitan reprezentacji Polski otworzył worek z bramkami w 12. minucie, gdy pewnie wykorzystał rzut karny, choć jego wykonanie może wielu zaskoczyć.

Dzięki bramce "Lewego", podopieczni Juliana Nagelsmanna zeszli na przerwę przy prowadzeniu 0:1 - mimo kontuzji Serge'a Gnabry'ego. Prawdziwe szaleństwo w Lipsku miało miejsce na początku drugiej połowy. Bayern szybko podwyższył wynik na 0:2, a następnie 0:3, a stało się to dzięki bramkom Jamala Musiali i Leroya Sane, przy których duży udział należy przypisać Lewandowskiemu. Wydawało się, że w 54. minucie mecz jest rozstrzygnięty, ale drużyna prowadzona przez Jessego Marscha nie zamierzała się poddać. Kapitalnym strzałem z dystansu gola strzelił Konrad Laimer, a po tym kontakcie z piłką... zszedł z boiska. Podobny los spotkał kapitana reprezentacji Polski, który opuścił boisko już w 59. minucie. Od tego czasu więcej z gry mieli piłkarze RB Lipsk, jednak nie zdołali oni zdobyć żadnej bramki, a wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Eric Maxim Choupo-Moting, który w 91. minucie pokonał w sytuacji sam na sam Petera Gulacsiego.

Bayern - Lipsk

To także koniec naszej relacji. Dziękujemy wszystkim za śledzenie z nami tego meczu i zapraszamy na kolejne relacje!

90+4'

To już koniec! Bayern wysoko pokonuje RB Lipsk, a Lewandowski miał udział przy 3 bramkach!

90+1'

GOOOOOL! Świetna akcja Bayernu, najpierw strzał Sule zza pola karnego odbił jeden z obrońców Lipska, ale Kimmich fantastycznie podał prostopadle do Choupo-Motinga, a ten pokonał Gulacsiego w sytuacji sam na sam!

88'

Kapitalny rajd Daviesa po lewej stronie boiska, dogranie w pole karne, ale Sabitzer nie dał rady pokonać Gulacsiego!

87'

Ciekawy strzał Poulsena zza pola karnego, ale Manuel Neuer odprowadził piłkę wzrokiem, a ta minęła lewy słupek jego bramki.

85'

Groźny strzał z wolnego Nkunku, który szukał lewego okienka bramki Neuera, ale piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką bramki Bayernu.

84'

Faul Sabitzera tuż przed własnym polem karnym i RB Lipsk stanie przed dobrą szansą z rzutu wolnego z ok. 20 metrów.

81'

Choupo-Moting przeciskał się w polu karnym gospodarzy, ale został zatrzymany, a kontrę Lipska powstrzymał fantastycznym sprintem Alphonso Davies. Musiala wrócił na boisko.

80'

I ostatnia zmiana Lipska: Klostermann za Orbana.

78'

Świetna akcja Sane, który zdobywał metry mimo bycia ciągniętym za koszulkę, ale ostatecznie sędzia odgwizdał faul. Chwilę po gwizdku ucierpiał jeszcze Musiala, fani Bayernu martwią się, czy będzie mógł dokończyć mecz.

76'

Bardzo dobre prostopadłe podanie Forsberga do Nkunku, ale Neuer zdążył złapać piłkę przed zawodnikiem gospodarzy.

75'

Kolejna podwójna zmiana Bayernu: Sule za Pavarda i Stanisić za Muellera.

74'

Ależ zameldował się Haidara byłemu koledze, Sabitzerowi! Sędzia nie pokazał po tym faulu kartki, ale wydaje się, że jest to błędna decyzja, a "żółtko" to kara minimum.

71'

Kolejna zmiana RB Lipsk, Yussuf Poulsen zmienia Andre Silvę.

69'

Dogodna sytuacja RB Lipsk, ale strzał Forsberga z linii pola karnego zablokował... kolega z drużyny.

65'

Sędzia Aytekin pouczył Manuela Neuera, by szybciej wznawiał grę, a trybuny wygwizdują bramkarza Bayernu przy każdej możliwej okazji!

63'

Świetna akcja Lipska, ale Andre Silvie zabrakło dosłownie milimetrów, by zamknąć podanie z prawej strony do pustej bramki i zdobyć bramkę kontaktową!

59'

I podwójna zmiana w Bayernie, która zaskakuje: Robert Lewandowski opuszcza boisko! Wszedł za niego Choupo-Moting, a z murawy zszedł również Leon Goretzka, za którego pojawił się debiutujący w barwach mistrza Niemiec, Marcel Sabitzer. Przywitały go potworne gwizdy wściekłych fanów RB Lipsk.

58'

Potrójna zmiana w drużynie z Lipska: Gvardiol za Angelino, Haidara za strzelca bramki Laimera i Forsberg za Olmo

58'

GOOOOOL! Sytuacja Sane szybko się zemściła! Laimer oddał atomowe uderzenie z 25m i wpakował piłkę w lewe okienko bramki Neuera! Co za gol! Lipsk wciąż walczy

57'

Sane wychodził sam na sam z bramkarzem Lipska po kapitalnym podaniu Daviesa, ale w najważniejszym momencie "stanął na żabie" i nie trafił w piłkę! Co za kiks reprezentanta Niemiec!

54'

GOOOOOOL! Przechwyt Bayernu na połowie Lipska, Lewandowski zagrywa na prawe skrzydło do Musiali, a ten wrzuca idealnie do zamykającego akcję Sane, który dobił piłkę do pustej bramki!

53'

Okazja dla piłkarzy Lipska, protestują oni, że należy im się karny po zagraniu ręką przez Hernandeza, a w kontrze Lewandowski dostał piłkę od Daviesa, ale zmarnował sytuację sam na sam z Gulacsim! Szalone minuty w Lipsku!

52'

VAR potwierdził decyzję liniowego, minimalny spalony Portugalczyka, a bramka pozostaje nieuznana!

51'

GOOO... ale jednak nie?! Andre Silva pakuje piłkę do bramki, eksplozja radości na trybunach, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. System VAR jeszcze to przeanalizuje!

48'

Szybka kontra Bayernu i po zagraniu Sane przy piłce znalazł się Lewandowski, ale z 13 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką, po czym schował twarz w dłoniach.

47'

GOOOOL! Fantastyczne wprowadzenie Daviesa przez Lewandowskiego na lewym skrzydle, wrzutka lewego obrońcy w pole karne i perfekcyjne wykończenie wprowadzonego pod koniec 1. połowy Jamala Musiali!

46'

Ruszyli!

Piłkarze wyszli równocześnie z szatni, a to oznacza, że już za moment rozpocznie się druga połowa tego meczu!

Bayern prowadzi, ale wcale nie ma w tym meczu łatwo. Drużyna Jessego Marscha stawia podopiecznym Juliana Nagelsmanna twarde warunki, choć wydaje się, że Bayern dość pewnie kontroluje wynik.

45+2'

Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi do przerwy dzięki bramce z rzutu karnego Lewandowskiego!

45+1'

Musiala zmienił kontuzjowanego Gnabry'ego, więc Bayern kończy połowę w pełnym składzie.

45'

Świetny moment Lipska, zdusili oni Bayern w polu karnym i strzał Daniego Olmo z 16 metrów palcami przeniósł nad poprzeczkę Neuer.

43'

Gnabry usiadł na murawie i zgłosił uraz, a po chwili opuścił boisko. Bayern musi sobie radzić przez chwilę w 10.

41'

Bardzo groźna kontra Bayernu, atakowali oni w sześciu trzech obrońców Lipska po stracie Mukiele, ale strzał Lewandowskiego z linii pola karnego minął daleko prawy słupek bramki Gulacsiego.

38'

Kapitalne zagranie Lewandowskiego piętą w pole karne do Goretzki, ale Orban zatrzymał podanie Niemca szukające partnerów na piątym metrze przed bramką Gulacsiego

36'

Po wrzutce z rzutu wolnego piłka trafiła na 11 metr do Laimera, ale jego strzał z głowy skierowany w środek bramki z łatwością wyłapał Neuer.

35'

Wrzutka z prawego skrzydła trafiła do zamykającego akcję z drugiej strony Angelino, ale jego groźny strzał minął bramkę Neuera.

32'

Świetny przechwyt Bayernu blisko linii środkowej, szybkie przeniesienie piłki w pole karne gospodarzy, ale zagranie Lewandowskiego z lewej strony pola karnego zatrzymał Simakan, który w ostatniej chwili powstrzymał Gnabry'ego przed wpakowaniem piłki do pustej bramki! Tylko rzut rożny dla Bawarczyków.

30'

Obie drużyny grają bardzo intensywnie, walczą o posiadanie piłki, ale brakuje dogodnych okazji strzeleckich - zwłaszcza przegrywającym gospodarzom.

23'

Coraz lepiej radzi sobie drużyna z Lipska, przejęła ona inicjatywę, ale brakuje konkretów. Obrońcy Bayernu dobrze radzą sobie z wrzutkami rywali.

22'

Mocny strzał Kampla z 20 metrów, ale dobrze ustawiony Neuer złapał piłkę lecącą w środek bramki.

21'

Fragment meczu, w którym nie dzieje się wiele ciekawego. Bayern po zdobyciu bramki kontroluje mecz i chętnie utrzymuje się przy piłce.

16'

RB Lipsk po raz pierwszy od kilku minut przedostał się na połowę Bayernu, ale atak Kampla został dość łatwo zatrzymany.

12'

GOOOOL! "Lewy" nie zwykł marnować karnych! Bramkarz rzucił się w swój prawy róg, a Polak strzelił w drugą stronę bramki!

11'

Rzut karny dla Bayernu! Kevin Kampl zagarnął piłkę lewą ręką, a Robert Lewandowski stanie przed szansą na gola!

10'

Sędzia Aytekin podchodzi do monitora, by z pomocą systemu VAR sprawdzić, czy nie należy się karny drużynie Bayernu!

8'

Dobra wrzutka Kimmicha z rzutu rożnego trafiła do Lewandowskiego, ale kapitan reprezentacji Polski strzelił wysoko ponad bramką Lipska.

7'

Davies zagrał dobrą piłkę w środek, którą jeden z kolegów przekazał w pole karne, ale stoperzy Lipska zatrzymali w ostatniej chwili Roberta Lewandowskiego. Pierwszy rzut rożny w tym meczu, wykona go Joshua Kimmich.

6'

Bardzo groźna zespołowa akcja drużyny prowadzonej przez Jessego Marscha, ale strzał Angelino z lewej strony pola karnego leciał w środek, więc Manuel Neuer nie miał problemów ze złapaniem tej piłki.

3'

Świetna, szybka akcja Bayernu, lecz zagranie Muellera z prawej strony zatrzymał jeden z obrońców RB Lipsk.

2'

Drużyna z Lipska zaczęła mecz wysoko, a po błędzie Upamecano z lewej strony wykonała groźne dośrodkowanie, lecz Bayern zażegnał niebezpieczeństwo.

0'

Rozpoczynamy, miejmy nadzieję, wielkie widowisko!

Sędzią tego meczu będzie międzynarodowy arbiter, Deniz Aytekin.

Piłkarze wychodzą już na murawę, a do rozpoczęcia meczu coraz bliżej! Atmosfera na trybunach w Lipsku naprawdę robi wrażenie

Mecz ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na to, że zmierzą się dwie czołowe niemieckie drużyny. Przed tym sezonem z Lipska do Monachium przeszli trener Julian Nagelsmann, a także dwaj piłkarze - Dayot Upamecano, który zagra od pierwszej minuty, i rozpoczynający ten mecz na ławce Marcel Sabitzer.

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 4. kolejki Bundesligi, RB Lipsk - Bayern Monachium! Do meczu pozostało ok. 15 minut, a składy zostały już oficjalnie ogłoszone. Na boisku zaprezentuje się oczywiście kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Witamy w relacji na żywo z meczu 4. kolejki Bundesligi, RB Lipsk - Bayern Monachium! Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:30. Na relację z meczu zaprasza portal sport.se.pl!