Niemiecka gazeta UJAWNIA, jak Lewandowski miał UNIKAĆ płacenia podatków! Piszą o „magicznych sztuczkach”

2021-03-05 12:22 PM
Robert Lewandowski
Autor: AP Robert Lewandowski

„Der Spiegel” nie odpuszcza i publikuje kolejny artykuł na temat tego, jak Robert Lewandowski miał unikać płacenia podatków. Niemieccy dziennikarze podają nawet przykłady, w jaki sposób Lewandowski oraz jego współpracownicy mieli to robić. Nie brakuje również wątku na temat wojny pomiędzy Robertem Lewandowskim oraz Cezarym Kucharskim, która obecnie trwa w sądzie.

Kilka miesięcy temu po raz pierwszy „Der Spiegel” napisało o tym, że Robert Lewandowski miał unikać płacenia podatków, a przy tym na jaw wyszło, że Robert Lewandowski pozostaje w konflikcie ze swoim byłym agentem, Cezarym Kucharskim. Obecnie spór pomiędzy piłkarzem i byłym menedżerem przeniósł się na drogę sądową, ale sprawa rzekomego oszukiwania urzędu skarbowego przez Lewandowskich wciąż nie została wyjaśniona.

Piłkarz Legii MAZGAIŁ SIE na murawie po fatalnym błędzie?! Trener Michniewicz zrównał go z ziemią

Spór pomiędzy Kucharskim i Lewandowskim nierozerwalnie związany jest z finansami piłkarza. Obecnie zawodnik Bayernu Monachium oskarża Kucharskiego o to, że ten go szantażował. Były agent piłkarza miał zażądać od niego 20 mln euro za to, że będzie „krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi”. Tak wynika z nagrań, które Robert Lewandowski przedstawił w sądzie jako dowód szantażu, a które później zostały opublikowane przez „Business Insider”.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Teraz „Der Spiegel” kontynuuje wątek rzekomych oszustw podatkowych Roberta Lewandowskiego i jego współpracowników, które nazywa „magicznymi sztuczkami”. Jedną z nich miała być sytuacja z 2015 roku gdy spółka RL Management - by uniknąć zapłacenia podatku - najpierw pożyczyła 2,5 mln euro żonie Roberta Lewandowskiego, Annie, a kilka dni później wykupiła udziały w jej spółce Blue Oyster, które zostały zapisane jako strata. W ten sposób firma odnotowała stratę w wysokości 96 tys. euro, dzięki czemu nie musiała płacić podatków. Za takie rozwiązanie sprawy miał odpowiadać współpracownik Lewandowskiego, Kamil Gorzelnik.

Kolejny Polak w Bayernie?! Szokujące doniesienia niemieckich mediów, to byłby prawdziwy HIT

Co więcej, niemiecka gazeta ujawnia, że sam piłkarz pochwalił się wtedy Cezaremu Kucharskiemu, że udało mu się uniknąć płacenia podatku. „Dzięki Kamilowi uniknąłem płacenia podatku” miał napisać Robert Lewandowski w mailu wysłanym do Cezarego Kucharskiego.

„Der Spiegiel” twierdzi także, że od 2018 roku pieniądze z praw reklamowych nie trafiają już na konto firmy RL Management, a nowopowstałej spółki 5in9 Global, której właścicielami są współpracownicy Lewandowskiego: Tomasz Zawiślak i Kamil Gorzelnik. Przychody nowej spółki mają rzekomo wynosić mniej więcej tyle samo, ile wcześniej wynosiły przychody RL Management. Do 5in9 Global miały zostać również przeniesione prawa do wizerunku Lewandowskiego, a wszystko miało dziać się w momencie, gdy spór pomiędzy Kucharskim i Lewandowskim trwał już w pełni.

Grzegorz Krychowiak ZDRADZIŁ przepis na to, jak UWIEŚĆ kobietę. Niezawodny SPOSÓB, wszystko jest na ZDJĘCIACH

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze