Prezydent Bayernu o końcu kariery Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa

2022-01-23 20:42
Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Niklas Sule
Autor: AP Photo Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Niklas Sule

Robert Lewandowski może nie był gwiazdą pierwszej wielkości w starciu Bayerniu z Herthą w Berlinie (4:1), ale nikt w Monachium nie ma wątpliwości, że jest centralną postacią klubu. Nie ukrywa tego również prezydent Die Roten Herbert Hainer, który ostatnio zadeklarował chęć negocjacji kolejnego kontraktu dla „Lewego”. Czy marzenia Niemców o zatrzymaniu kapitana polskiej kadry na tak długo są osiągalne?

Kilka dni temu SportBild poinformował, że Bayern Monachium będzie mieć w zanadrzu dwie umowy dla Roberta Lewandowskiego:

- Jedna miałaby obowiązywać do końca sezonu 2023/2024. Gwarantowałaby zarobki na podobnym do obecnego poziomie

- Drugi scenariusz oferuje Lewandowskiemu grę w Bayernie do połowy 2025 roku, ale z „sukcesywną” obniżką zarobków.

Bayern rozniósł Herthę w Berlinie! Lewandowski tym razem bez bramki

Według, zazwyczaj dobrze zorientowanych, dziennikarzy niemieckiej bulwarówki – najbliższe miesiące będą kluczowe. One mają odpowiedzieć na pytanie, czy zatrzymanie Lewandowskiego na Allianz Arena na tak długo jest w ogóle możliwe. Niemcy donoszą, że albo dojdzie do przedłużenia umowy, albo Lewandowski już latem zostanie sprzedany (jego obecny kontrakt obowiązuje do końca rozgrywek 2022/23). Trzeciej opcji nie ma, Bayern nie chce oddać „Lewego” za darmo, jak latem 2014 roku Bawarczykom oddała go Borussia Dortmund.

Łukasz Piszczek przerwał milczenie. Wyjawił, że rozmawiał z Cezarym Kuleszą ws. pracy w kadrze

Szefostwo Bayernu jest w stałym kontakcie z każdym piłkarzem, który zasługuje na przedłużenie umowy. W ostatnich miesiącach mistrzowie Niemiec zabezpieczyli wiele pozycji, przedłużając umowy z takimi piłkarzami jak Joshua Kimmich czy Alfie Davies. – Wciąż mamy jeszcze trochę czasu w przypadku Roberta Lewandowskiego, bo jego umowa obowiązuje do końca sezonu 2022/23. Byłbym szczęśliwy, gdyby Robert zakończył u nas karierę – powiedział w rozmowie z telewizją Sky Sports Herbert Hainer.

Przełom w negocjacjach z nowym selekcjonerem? Media: Szewczenko porozumiał się z PZPN!

Sonda
Czy Robert Lewandowski będzie królem strzelców Bundesligi w sezonie 2021/22?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze