Robert Lewandowski kontuzja: Wszystkie kontuzje Roberta Lewandowskiego

2020-02-26 17:53 MSo
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO/KIRSTY WIGGLESWORTH Robert Lewandowski

Robert Lewandowski doznał kontuzji lewego kolana podczas meczu z Chelsea FC. Napastnik Bayernu Monachium wyleci z gry na cztery tygodnie - ominie kilka spotkań Bundesligi, jeden mecz Ligi Mistrzów, a także najprawdopodobniej oba marcowe sparingi kadry. To pierwsza, tak poważna kontuzja Lewandowskiego od wielu lat! Wszystkie kontuzje Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski kontuzjowany! Wypadnie na bardzo długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Robert Lewandowski jest znany w Polsce jako człowiek niezniszczalny. Nic więc dziwnego, że informacja o urazie w lewym kolanie, którego nabawił się w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z londyńską Chelsea wywołała wielkie zaskoczenie. Napastnika czeka czterotygodniowa przerwa.

Przez całą, zawodową karierę nie doskwierały mu poważniejsze urazy. Najdłuższą przerwę miał na przełomie 2019 i 2020 roku po operacji pachwiny. Według portalu Transfermarkt, miał 26 dni przerwy, jednak ze względu na przerwę między rundami opuścił tylko jedno spotkanie mistrza Niemiec. Lekarze spisali się na medal i bardzo szybko "Lewy" opuścił klinikę w pełni sił. Boże Narodzenie spędził z rodziną z uśmiechem na twarzy.

Pierwszej poważnej kontuzji Lewandowski doznał jeszcze za czasów gry w warszawskiej Legii. Doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Klubowy lekarz twierdził, że napastnik nie będzie nadawał się już do zawodowego sportu. Tak się na szczęście nie stało, a kolejne urazy nadarzyły mu się dopiero za czasów gry w Borussii Dortmund.

W styczniu sezonu 2012/2013, podczas spotkania ligowego z Hannoverem 96, Lewandowski nie tylko strzelił dwie bramki, ale także nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Przez kilka sezonów nie stało mu się nic poważniejszego, co mogłoby go wykluczać z gry i treningów na dłużej niż tydzień. 

Jednym z poważniejszych urazów było złamanie szczęki i nosa, którego nabawił się podczas meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund. Robert doznał złamania kości szczęki, nosa oraz wstrząśnienia mózgu. Jakiś czas Lewandowski narzekał też na problemy z więzadłem rzepki. - Półtora roku temu miałem z tym problemy, dlatego nie mogłem przez rok ćwiczyć rzutów wolnych - opowiadał w rozmowie z TZ.de.

Najnowsze