Artur Boruc

i

Autor: CyfraSport Artur Boruc

Artur Boruc podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. To już koniec plotek, wiadomość obiegła kibiców

2021-05-07 17:07

Artur Boruc podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Były bramkarz reprezentacji Polski postanowił przerwać medialne spekulacje i ogłosić swoją decyzję za pośrednictwem strony internetowej warszawskiego klubu. Mimo plotek, sugerujących, że piłkarz przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, albo definitywnie zakończy swoją karierę piłkarską. Rzeczywistość właśnie zweryfikowała te doniesienia, a wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Artur Boruc jest niekwestionowaną legendą polskiej piłki. Mimo że przed rokiem, wielu fanów Legii, jak i całej Ekstraklasy zastanawiało się, czy powrót piłkarza na Łazienkowską 3 to dobry pomysł, to zawodnik udowodnił, że mimo zaawansowanego wieku, jest w stanie nawiązywać do najlepszych chwil swojej kariery. Jego dobra postawa sprawiła, że drużyna z Warszawy traciła mało bramek, a sam wzniósł paterę za mistrzostwo Polski. Wydawać by się mogło, że zwycięstwo w krajowym czempionacie sprawi, że zakończy swoją karierę, szczególnie że od kilku miesięcy pojawiały się plotki i doniesienia mówiące, że zawodnik jest zainteresowany emigracją do Stanów Zjednoczonych. Dzisiejsze doniesienia płynące od przedstawicielstwa warszawskiego klubu całkowicie zweryfikowały te doniesienia.

Tomaszewski wyznaje, jaki alkohol uwielbiał pić Boniek w czasach kariery!

Boruc na dłużej w Legii. Klub poinformował o wszystkim w specjalnym komunikacie

Około godzin popołudniowych stało się jasne, że przygoda Boruca w barwach "Wojskowych" potrwa jeszcze przynajmniej rok. W specjalnym komunikacie opublikowanym za pośrednictwem strony internetowej klubu możemy przeczytać o sukcesie rozmów między byłym reprezentantem Polski a Legią Warszawa. Środowisko kibiców przyjęło taką informację z ulgą, zważając na fakt, jak dobre wrażenie pozostawił po sobie Boruc w tym sezonie. Doświadczony bramkarz wystąpił w 29 spotkaniach i aż 13 razy zachował czyste konto. Dodatkowo został on najstarszym piłkarzem w historii rozgrywek polskiej ligi, który wywalczył tytuł mistrza kraju. Nowa umowa Boruca i drużyny z Warszawy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku i możliwe, że dopiero za rok piłkarz zdecyduje się na odwieszenie piłkarskich korków.

-Legenda trwa dalej! Artur Boruc podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku! - czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskiej Legii.

Nie żyje trzykrotna mistrzyni olimpijska w lekkoatletyce. Kiedy spadła jej na udo kula, nawet nie zauważyła...

QUIZ. Przed wami bramkarska legenda polskiej kadry. Co wiecie na temat Artura Boruca?

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc w Ekstraklasie strzelił gola z rzutu karnego. Kto był rywalem Legii? Podpowiadamy: w bramce stał wtedy Norbert Tyrajski, a Legia wygrała 6:0 (sezon 2003/04)

Legia Warszawa nie ukrywa zachwytu nad decyzją Boruca. Widzą w nim szansę na europejskie puchary

Środowisko mistrzów Polski nie ukrywa, że przedłużenie kontraktu z Borucem należy postrzegać jako bardzo pozytywną wiadomość. Szczególnie że drużyna Legii ma ambicję, aby w tym sezonie zakwalifikować się do fazy grupowej europejskich pucharów, a Boruc ma być jednym z architektów sukcesu. Zważając na fakt, że od sezonu 2021/2022 debiutować będą nowe, europejskie rozgrywki - Liga Konferencji UEFA, to niewykluczone, że ambicje "Wojskowych" zostaną spełnione.

- Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski na łamach strony internetowej klubu.

Najnowsze