Artur Boruc podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. To już koniec plotek, wiadomość obiegła kibiców

2021-05-07 17:07 Mateusz Wysokiński
Artur Boruc
Autor: CyfraSport Artur Boruc

Artur Boruc podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Były bramkarz reprezentacji Polski postanowił przerwać medialne spekulacje i ogłosić swoją decyzję za pośrednictwem strony internetowej warszawskiego klubu. Mimo plotek, sugerujących, że piłkarz przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, albo definitywnie zakończy swoją karierę piłkarską. Rzeczywistość właśnie zweryfikowała te doniesienia, a wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Artur Boruc jest niekwestionowaną legendą polskiej piłki. Mimo że przed rokiem, wielu fanów Legii, jak i całej Ekstraklasy zastanawiało się, czy powrót piłkarza na Łazienkowską 3 to dobry pomysł, to zawodnik udowodnił, że mimo zaawansowanego wieku, jest w stanie nawiązywać do najlepszych chwil swojej kariery. Jego dobra postawa sprawiła, że drużyna z Warszawy traciła mało bramek, a sam wzniósł paterę za mistrzostwo Polski. Wydawać by się mogło, że zwycięstwo w krajowym czempionacie sprawi, że zakończy swoją karierę, szczególnie że od kilku miesięcy pojawiały się plotki i doniesienia mówiące, że zawodnik jest zainteresowany emigracją do Stanów Zjednoczonych. Dzisiejsze doniesienia płynące od przedstawicielstwa warszawskiego klubu całkowicie zweryfikowały te doniesienia.

Tomaszewski wyznaje, jaki alkohol uwielbiał pić Boniek w czasach kariery!

Boruc na dłużej w Legii. Klub poinformował o wszystkim w specjalnym komunikacie

Około godzin popołudniowych stało się jasne, że przygoda Boruca w barwach "Wojskowych" potrwa jeszcze przynajmniej rok. W specjalnym komunikacie opublikowanym za pośrednictwem strony internetowej klubu możemy przeczytać o sukcesie rozmów między byłym reprezentantem Polski a Legią Warszawa. Środowisko kibiców przyjęło taką informację z ulgą, zważając na fakt, jak dobre wrażenie pozostawił po sobie Boruc w tym sezonie. Doświadczony bramkarz wystąpił w 29 spotkaniach i aż 13 razy zachował czyste konto. Dodatkowo został on najstarszym piłkarzem w historii rozgrywek polskiej ligi, który wywalczył tytuł mistrza kraju. Nowa umowa Boruca i drużyny z Warszawy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku i możliwe, że dopiero za rok piłkarz zdecyduje się na odwieszenie piłkarskich korków.

-Legenda trwa dalej! Artur Boruc podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku! - czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskiej Legii.

Nie żyje trzykrotna mistrzyni olimpijska w lekkoatletyce. Kiedy spadła jej na udo kula, nawet nie zauważyła...

Legia Warszawa nie ukrywa zachwytu nad decyzją Boruca. Widzą w nim szansę na europejskie puchary

Środowisko mistrzów Polski nie ukrywa, że przedłużenie kontraktu z Borucem należy postrzegać jako bardzo pozytywną wiadomość. Szczególnie że drużyna Legii ma ambicję, aby w tym sezonie zakwalifikować się do fazy grupowej europejskich pucharów, a Boruc ma być jednym z architektów sukcesu. Zważając na fakt, że od sezonu 2021/2022 debiutować będą nowe, europejskie rozgrywki - Liga Konferencji UEFA, to niewykluczone, że ambicje "Wojskowych" zostaną spełnione.

- Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski na łamach strony internetowej klubu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze