Biedny polski klub ofiarą BANDYTY, który zniszczył boisko. Dramatyczny apel

2021-04-14 17:36 Jakub Waśko
Quad
Autor: SE Quad

To się w głowie nie mieści! W ciągu kilku minut wieloletni trud i wysiłek lokalnej społeczności został zniszczony przez bandytę! Do tego sprawcy wciąż nie znaleziono. O całej sprawie na swoim Facebooku poinformował B-klasowy klub KS Remus Mirachowo. Z dramatycznego wpisu wyłania się niezwykle smutny obraz. Boisko, które niedawno powstało, nie nadaje się do niczego, ponieważ ktoś urządził sobie na nim raj quadem lub samochodem!

Osobom, które interesują się piłką nożną, nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę w futbolowym ekosystemie odgrywają lokalne kluby. To często tam wychowują się talenty, które w przyszłości będą błyszczeć w reprezentacji Polski. Spotkania niższych klas rozgrywkowych są także szansą dla miejscowych fanów na oderwanie się od codziennych obowiązków. Niestety, nie wszyscy potrafią to uszanować. Zespół Remus Mirachowo z tego powodu bardzo cierpi. Na Facebooku pojawił się przejmujący post, w którym możemy przeczytać dobijającą historię. Otóż budowany przez lata klub, stanął na skraju przez nierozsądne, a wręcz bandyckie zachowanie!

Zobacz: Szokujące słowa Popka po "wypalaniu mózgu laserem". Przygotowuje się do roli w "porno ze zwierzętami"

Gdy osoby odpowiedzialne za B-klasową drużynę przyszły na boisko, nie mogły uwierzyć w to, co zastały. Okazało się, że gdy obiekt był pusty, ktoś postanowił wjechać na niego samochodem lub quadem i kompletnie zniszczył nawierzchnię, która wyglądała bardzo dobrze jak na ten poziom rozgrywek. W tym momencie murawa z pewnością nie nadaje się do gry i nie wiadomo, co dalej z meczami Remusa.

Sprawdź: Weronika Zawistowska w rozmowie z "SE" o Bayernie i ściganiu Lewandowskiego. Ambitne plany, ważny cel!

"Niestety, nasza praca zeszłoroczna nad dobrym stanem murawy została zniszczona poprzez zabawy incydenta, który poniszczył boisko samochodem lub quadem. Staraliśmy się utrzymać jak najlepszy poziom murawy aby występować nadal w Pomorskich rozgrywkach Piłki nożnej ale przez takie zachowania nie uda nam się zrealizować planów. Prosimy aby podobne rzeczy się nie zdarzały bo nie damy rady nadal funkcjonować" - w dramatycznym tonie zaapelowały władze klubu z województwa pomorskiego.

Sprawdź: Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa. W oczy rzucają się zęby i wyjątkowy mężczyzna

Według informacji "Expressu Kaszubskiego" do tej pory nie udało się znaleźć sprawcy szkód. Lokalne władze wyznaczyły nagrodę dla osoby, która wskaże winnego. Boisko w Mirachowie zostało wybudowane niedawno dzięki Funduszowi Sołeckiemu.

Sprawdź: Zbigniew Boniek o zaszczepieniu kadry: Powinniśmy być dumni

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze