Autor: Cyfra Sport W 2019 roku Jesus Imaz tylko w Ekstraklasie zdobył dla Jagiellonia Białystok 21 bramek

Co za gol dla Jagiellonii! Jesus Imaz przelobował bramkarza z ponad 30 metrów! [WIDEO]

2020-01-24 21:06

Piłkarze Jagiellonii na zgrupowaniu w Turcji przygotowują się do rozgrywek Ekstraklasy. Rozegrali drugi sparing pod wodzą bułgarskiego trenera Iwajło Petewa. Tym razem zremisowali 1:1 z rumuńskim Viitorul Constanta, który prowadzi legendarny Gheorghe Hagi - najwybitniejszy piłkarz w historii tego kraju nazywany przed laty "Maradoną Karpat". Ozdobą spotkania było trafienie Jesusa Imaza, który w pierwszej połowie pokonał bramkarza efektownym lobem z ponad 30 metrów. Nie dziwimy się, że zagraniczne kluby chcą sięgnąć po hiszpańską gwiazdę białostoczan.

Bułgarski szkoleniowiec przeciwko Viitorul Constanta w bramce ponownie wystawił Dejana Ilieva sprowadzonego z Arsenalu Londyn. Nowy nabytek już po kilku minutach wyciągał piłkę z siatki. Po błędzie obrony Jagiellonii przed Macedończykiem znalazł się Rivaldinho, który nie zmarnował szansy. Iliev był zirytowany utratą bramki. Ze złością machnął ręką. Sytuacja do obejrzenia na skrócie poniżej od 1.10. min. W wyjściowym zestawieniu wybiegł także serbski napastnik Ognjen Mudrinski, który tak rozczarowywał jesienią.
Na szczęście jest w Jagiellonii piłkarz, który nie zawodzi i zawsze można na niego liczyć. To Jesus Imaz, który po kilku minutach wyrównał. Ekipę z Białegostoku Hiszpan wzmocnił przed rokiem. Przyszedł z Wisły Kraków. To był znakomity transfer, bo w 34 występach w lidze strzelił 21 goli. Był najskuteczniejszym graczem klubu z Podlasia w 2019 roku. Podczas zimowych przygotowań także imponuje formą. Nowy trener Iwajło Petew może być zadowolony z jego postawy. W pierwszym meczu kontrolnym z liderem kosowskiej ekstraklasy FK Ballkani (3:3) zaliczył super asystę przy trafieniu Bartosza Bidy. Teraz Hiszpan znów błysnął. To właśnie on odzyskał piłkę na środku boiska. Następnie rozejrzał się i zobaczył, że bramkarz Viitorul Constanta wyszedł z bramki. Jesus Imaz nie zastanawiał się, lecz oddał strzał i posłał piłkę nad golkiperem rumuńskiej drużyny! Wyszło idealnie, futbolówka wpadła do bramki rywali. Pokonał go pięknym lobem (sytuacja od 1.45 min).
W Turcji Jagiellonia rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. 27 stycznia zmierzy się z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk, a trzy dni później z austriackim Wolfsbergerem. Zgrupowanie w Belek zakończy się dla piłkarzy z Podlasia 31 stycznia.