Marcin Cebula, Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport Marcin Cebula

Co za gol dla Rakowa! Bohaterem Marcin Cebula [WIDEO]

2021-08-29 14:11

Raków liczył na zwycięstwo z Wisłą Płock, ale musiał zadowolić się remisem 1:1 w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W ekipie wicemistrza Polski błysnął Marcin Cebula, który popisał się efektownym golem. Co ciekawe, gdyby wykazał więcej precyzji to z Nafciarzami mógł nawet ustrzelić hat tricka. W szeregach gospodarzy znów skuteczny był Damian Warchoł, który w tym sezonie ma w dorobku już trzy bramki.

Na prowadzenie wyszedł Raków. Stało się to po akcji Patryka Kuna, który z lewej strony dośrodkował na pole karne. Piłkę w znakomitym stylu przyjął Marcin Celuba. Obrócił się i od razu uderzył, czym zaskoczył bramkarza Nafciarzy. Trzeba przyznać, że zachowanie pomocnika wicemistrza Polski było najwyższej klasy. Jednak gospodarze nie załamali się, lecz starali się wyrównać. Dopięli tego jeszcze przed przerwą. Bramka padła po rzucie wolnym. Najlepszy asystent w ubiegłym sezonie w Ekstraklasie Mateusz Szwoch wrzucił na pole karne, a tam największym sprytem wykazał się Damian Warchoł i strzałem głową pokonał Vladana Kovacevicia. Wspomniany Celuba jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć wynik. Piłka po jego technicznym strzale trafiła w słupek. W drugiej części po godzinie gry Cebula znów błysnął. Tym razem zauważył, że bramkarz Krzysztof Kamiński wyszedł z bramki i próbował go przelobować z połowy boiska! Ale golkiper Wisły zdążył z interwencją i zapobiegł utracie bramki. Gospodarze odpowiedzieli m.in. strzałem Warchoła, ale Kovacević wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili jednak Damian Rasek trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie bośniacki bramkarz Rakowa znów wykazał się wysokimi umiejętnościami broniąc strzał pomocnika gospodarzy.

Dojdzie do zmian w kadrze?! Pojawiły się przecieki!

Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:1

0:1 Marcin Cebula 19. min, 1:1 Damian Warchoł 37. min