Daniel Szelągowski

Autor: Cyfrasport Daniel Szelągowski

Sześć goli w Poznaniu, dramaturgia do końca. Co za rajd rezerwowego Rakowa! [WIDEO]

2020-11-22 14:48

Hit kolejki nie zawiódł. To było świetne widowisko, które trzymało w napięciu do samego końca. Nie zabrakło w nim dramaturgii. Lech przegrywał, ale zdołał się podnieść. Jednak Raków nie odpuszczał i za cierpliwość został nagrodzony. Już w doliczonym czasie błysnął rezerwowy Daniel Szelągowski (18 l.), który po indywidualnej akcji przez pól boiska zapewnił gościom remis (3:3) w starciu z wicemistrzem Polski. Dla Rakowa to dziewiąty mecz bez przegranej w rozgrywkach.

Początek zdecydowanie należał do Rakowa, który po trzydziestu minutach wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie. W obu sytuacjach asystował Marcin Cebula. Za pierwszym razem jego podanie wykorzystał niezawodny w tym sezonie Ivi Lopez. To już piąty gol Hiszpana w rozgrywkach. Niebawem Raków zadał kolejny cios. Tym razem z bliska do siatki trafił Oskar Zawada. Ale Lech szybko się otrząsnął i w ciągu dwóch minut błyskawicznie odpowiedział trafieniem Mikaela Ishaka. W pierwszej połowie Lech oddał trzy celne strzały, a Raków aż osiem.

Jak on to robi?! Tak Petteri Forsell znów odpalił petardę [WIDEO]

Jednak drugą połowę wicemistrz Polski rozpoczął w piorunującym stylu. „Kolejorz” mocno przyspieszył i w ciągu trzech minut przechylił szalę na swoją korzyść. Najpierw Jakub Moder wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował za zagranie piłki ręką przez Macieja Wilusza. Po chwili kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Dani Ramirez. Hiszpan uderzył... prawą nogą!

Warta nie przestaje zadziwiać. Żołnierze trenera Tworka przepłynęli Wisłę [WIDEO]

Wydawało się, że Lech zgarnie trzy punkty. Jednak w doliczonym czasie niesamowitą szarżą popisał się rezerwowy Daniel Szelągowski. - Przegrywaliśmy, ale widać było, że jesteśmy zdeterminowali. Ale to co zrobił Daniel… - powiedział zadowolony obrońca Rakowa Andrzej Niewulis w Canal+.

Piast w końcu zwycięski! Tak Sebastian Milewski przesądził o sukcesie [WIDEO]

Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:3

0:1 Ivi Lopez 16. min, 0:2 Oskar Zawada 31. min, 1:2 Mikael Ishak 33. min 2:2 Jakub Moder 48. min (karny), 3:2 Dani Ramirez 51. min, 3:3 Daniel Szelągowski 90. min

Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Mecz bez widzów.

Żółte kartki: Skóraś, Moder (Lech) - Lopez, Niewulis, Kun, Piątkowski (Raków)

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomír Satka, Dorde Crnomarković, Tymoteusz Puchacz - Jan Sykora (72. Filip Marchwiński), Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez, Michał Skóraś (88. Bohdan Butko) - Mikael Ishak (90. Nika Kaczarawa)

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Maciej Wilusz (67. Petr Schwarz) - Fran Tudor (83. Daniel Bartl), Marko Poletanović (79. David Tijanić), Igor Sapała, Marcin Cebula (83. Daniel Szelągowski), Ivi Lopez, Patryk Kun - Oskar Zawada (79. Vladislavs Gutkovskis)

Czwarta wyjazdowa porażka Śląska. Bartłomiej Pawłowski z kapitalnym golem [WIDEO]