Michał Probierz

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Michał Probierz (Polak, 46 lat) – największe sukcesy święcił z Jagiellonią Białystok, zdobywając z nią Puchar Polski (2009/10) i wicemistrzostwo kraju (2016/17) Szanse wg SE: 10%

Cracovia wypunktowała Lecha

2019-09-01 19:53

Nie było przyjaźni na boisku w meczu Lecha z Cracovią. Bardziej skuteczna była ekipa z Krakowa. Pasy wygrały w Poznaniu 2:1 i po tym spotkaniu o dwa punkty przeskoczyły w tabeli ekipę trenera Dariusza Żurawia,

Cracovia bardzo dobrze przygotowała się taktycznie do tego spotkania. Dobra defensywa i mądre rozgrywanie piłki w środku boiska przyniosły efekty. Goście otworzyli wynik meczu. A właściwie Rumuni. W 27. minucie. Sergiu Hanca idealnie z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, a tam Cornel Rapa strzałem głową przelobował bramkarza Lecha, Mickeya van der Harta. Lechici do przerwy mieli w zasadzie tylko jedną okazję, a Christian Gytkjaer w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę.

W II połowie Cracovia jeszcze bardziej zagęściła środek boiska i czyhała na okazję do kontr. Wiele razy Pasy miały okazję do podwyższenia prowadzenia. Ale udało się tylko raz pokonać holenderskiego bramkarza Lecha. W 68. uczynił to jego rodak, Pelle van Amersfoort.

Tak naprawdę Lech zerwał się do ataku dopiero, kiedy na boisku pojawili się Joao Amaral i Paweł Tomczyk. To właśnie akcja tej dwójki doprowadziła do emocjonującej końcówki. Gol Tomczyka tylko na chwile ożywił trybuny. Ekipa trenera Michała Probierza nie pozwoliła już sobie odebrać cennej wygranej.