Pawel Steinbors, Michał Żyro, Górnik - Legia

Autor: CYFRASPORT Pawel Steinbors, Michał Żyro, Górnik - Legia

Ekstraklasa. Legia Warszawa upokorzyła Górnika w Zabrzu

2014-12-06 11:29

To było już 115. starcie Górnika Zabrze z Legią Warszawa w historii. Piątkowe spotkanie zdecydowanie lepiej wspominać będą mistrzowie Polski, którzy wygrali przy Roosvelta aż 4:0 i umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli Ekstraklasy.

Legia od samego początku osiągnęła znaczną przewagę. Już w pierwszych minutach Miroslav Radović mógł otworzyć wynik, ale przegrał sytuację sam na sam z Pavelsem Steinborsem. Bramkarz Górnika w 11. minucie był już jednak bezradny, a wynik otworzył Inaki Astiz. Na 2:0 podwyższył w 33. minucie Michał Żyro, popisując się pięknym uderzeniem z dystansu.

Ekstraklasa: Śląsk wrócił do wygrywania, a Zawisza utknął na dnie

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Gospodarze nie byli w stanie oddać celnego strzału na bramkę rywali, a Legia robiła swoje. Gole Radovicia i Orlando Sa były gwoździem do trumny zabrzan.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:4 (0:2)
Astiz 12, Żyro 33, Radović 57, Orlando Sa 82

Górnik: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki (28' Seweryn Gancarczyk), Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Bartosz Iwan (89' Konrad Nowak), Łukasz Madej, Rafał Kurzawa (65' Robert Jeż), Mateusz Zachara

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak (68' Igor Lewczuk), Inaki Astiz, Guilherme, Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Helio Pinto, Jakub Kosecki (77' Michał Kucharczyk), Ondrej Duda, Miroslav Radović (64' Orlando Sa)

Żółte kartki: Jeż, Gancarczyk - Duda, Guilherme

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!