Gerard Badia, Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport Gerard Badia

Gerard Badia zachował klasę. Na taki gest stać niewielu [WIDEO]

2021-03-03 23:20

Piłkarze Legii muszą przełknąć gorzką pigułkę. Przegrali w stolicy 1:2 z Piastem w 1/4 finału Pucharu Polski i pożegnali się z marzeniami o zdobyciu trofeum. Odpadnięcie już na tym etapie mocno przeżywał Artem Szabanow. Nowy nabytek zawinił w kluczowym momencie. Po spotkaniu był załamany. Ukrainiec otrzymał niespodziewane wsparcie. Zobaczcie jaki gest wykonał w stosunku do niego Gerard Badia, pomocnik Piasta.

Decydująca akcja miała miejsce w 78. minucie. Gliwiczanie zadali zabójczy cios w drugiej połowie, gdy rezerwowy Tiago Alves wyprowadził niesamowitą kontrę. Co ciekawe, trener Waldemar Fornalik miał nosa wprowadzając Portugalczyka. Napastnik śląskiej ekipy przebywał na boisku trzy minuty. W tej sytuacji zawinił nowy zawodnik - Artem Szabanow, który źle zagrał na środku boiska. Ukrainiec chciał podać do Mateusza Wieteski. Jednak jego zamiar wyczuł Tiago Silva, który przejął piłkę i następnie przebiegł z nią przez pół boiska. Biegł za nim Szabanow, ale nie zdołał mu przeszkodzić. Portugalczyk poradził sobie na polu karnym z bramkarzem Cezarym Misztą. Spokojnie go wymanewrował i posłał piłkę do pustej bramki.

Legia odpada z Pucharu Polski. Piast górą w stolicy! Kapitalny rajd Tiago Alvesa

Po zawodach Szabanow mocno przeżywał przegraną. Zdawał sobie sprawę z popełnionego błędu. To jego pomyłka zadecydowała o odpadnięciu z rozgrywek. Był załamany. Leżał na murawie, gdy pozostali gracze obur drużyn zeszli już do szatni. Sytuacje zobaczył Gerard Badia. Hiszpański pomocnik Piasta ruszył w kierunku Ukraińca. Wparł piłkarza Legii w tym trudnym dla niego momencie. Pokazał klasę.