Górnik Łęczna utarł nosa faworytom pierwszej ligi. Big Mak jednym z bohaterów awansu do Ekstraklasy

2021-06-21 15:35
Górnik Łęczna
Autor: Cyfrasport Górnik Łęczna

Mimo że nikt nie stawiał na Górnika, ale to właśnie zespół z Lubelszczyzny wygrał baraże i po czterech latach nieobecności ponownie zagra w Ekstraklasie. Łęczna sezon zasadniczy zakończyła na szóstym miejscu, a w play-off o awans do elity pokonała GKS Tychy (1:1 po dogrywce, karne 4:2) oraz w finale ŁKS Łódź 1:0.

Bohaterem był pomocnik Serhij Krykun (25 l.), bo to właśnie Ukrainiec przesądził o triumfie w Łodzi. Górnik spędził w Ekstraklasie siedem sezonów. Po raz ostatni w elicie występował w edycji 2016/17. Wkład w promocję miał także Michał Mak, który strzelił gola z Tychami i zaliczył asystę z ŁKS-em. - Ta drużyna to wielki charakter - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport pomocnik Michał Mak. - To jest kolektyw, to drużyna, która idzie za sobą w ogień. Jestem dumny, że mogę w niej grać, że tutaj przyszedłem, że zrobiliśmy cel, który był gdzieś daleko w naszych myślach. Mówiliśmy sobie spokojnie, bo ten nasz szczyt był gdzieś daleko. Ale krok po kroku do niego doszliśmy. Daliśmy z siebie 200 procent. Każdy jechał na d... za przeproszeniem. Każdy dał z wątroby. Smakuje to wyjątkowo, nie ma lepszego uczucia. Jestem przeszczęśliwy. Jesteśmy w Ekstraklasie - podsumował zadowolony bohater Górnika Łęczna przed kamerą Polsat Sport.

Tymoteusz Puchacz zaskoczył rodziców. Po tym co zrobił mama tylko się uśmiechnęła. Ale tacie się podobało

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze