Ile drużyn spadnie z PKO Ekstraklasy? Stanowcza reakcja Zbigniewa Bońka

2020-07-04 18:16 Marcin Szczepański
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Coraz bliżej do zakończenia obecnego sezonu Ekstraklasy. Rozgrywki w rundzie finałowej wkraczają w decydującą fazę. Tymczasem ostatnio pojawiają się informacje, że jest pomysł, aby z ligi w tej edycji spadł tylko... jeden zespół. O co chodzi? Ile zatem drużyn spadnie z PKO Ekstraklasy? W mediach społecznościowych głos zabrał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zareagował stanowczo.

Zgodnie z przyjętym regulaminem rozgrywek w tym sezonie z Ekstraklasy zostają zdegradowane trzy zespoły, które zajmą w tabeli miejsca 14, 15 i 16. W tym momencie już wiadomo, że ligę opuszczają ŁKS Łódź i Korona Kielce. Kto będzie trzecim spadkowiczem? Wydaje się, że tylko cud może uratować Arkę Gdynia.

Eintracht Frankfurt chce nastolatka z Polski. Czy Bartosz Białek zmieni klub?

Czy w trakcie rozgrywek można zmienić zasady spadku? W środowisku krążą opinie, że rozważany jest pomysł, aby w tej edycji ligę opuściła tylko jedna drużyna. Napisał o tym m.in. na Twitterze Tomasz Pasieczny. - Z bardzo wielu źródeł słyszę, że opcja ze spadkiem tylko jednej drużyny w tym sezonie jest bardzo poważna. O ile rozumiem logikę to zwyczajnie nie lubię zmian zasad w trakcie rozgrywek - napisał w jednym z wiadomości. W kolejnej dodał: - Nie planowałem podpalać internetu i sam chyba jeszcze nie do końca wierzę, ale w ciągu 2 dni usłyszałem to od 6 poważnych osób, więc przyjmuję, że to realna opcja.

Wybory 2020: Włodzimierz Lubański zdradził, na kogo będzie głosował [WIDEO]

Do krążących opinii odniósł się Zbigniew Boniek, prezes PZPN. - Zamiast słuchać poważnych 6 osób, to lepiej gdybyś do mnie zadzwonił - nie pisałbyś głupot - zdecydowanie i stanowczo odpisał na Twitterze, szef polskiego związku.

Wybory 2020: Andrzej Duda obiecał odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych

Najnowsze