W poniedziałek testy medyczne nowego piłkarza w Lechu? Kto pojawi się w Poznaniu?

2020-08-09 22:42 Piotr Koźmiński
Stadion Lecha Poznań
Autor: Cyfrasport Stadion Lecha Poznań

Lech Poznań kontynuuje kompletowanie kadry przed zbliżającym się sezonem. Ze względu na to, że poważną kontuzję odniósł Mickey van der Hart, jedną z najpilniejszych kwestii jest obsada bramki. Ale Lech szuka też graczy na inne pozycje. Z tego co usłyszeliśmy, jutro badania medyczne przejdzie nowy gracz Kolejorza. Kto nim będzie? Super Express sprawdził tę kwestię i wydaje nam się, że znamy odpowiedź.

Według nieoficjalnych informacji, które do nas dotarły dziś, w poniedziałek Lech przeprowadzi testy medyczne nowego piłkarza. Kto nim będzie? Wiadomo, że sprawa utrzymywana jest w tajemnicy, ale... Popytaliśmy, posprawdzaliśmy i - być może - znamy odpowiedź. To znaczy, scenariusz, który właśnie nakreślimy wydaje nam się bardzo prawdopodobny. A zatem:

Wydaje nam się, że w niedzielę tuż po 20:00 wylądował w Warszawie nowy piłkarz Lecha. Leciał z Budapesztu, a w stolicy Polski miał przesiadkę. Tuż po 23:00 nowy zawodnik Lecha miał lot do Poznania. O kogo chodzi?

Mickey van der Hart, kontuzja
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Mickey van der Hart, kontuzja

Według naszej wiedzy piłkarzem, który zmierza do Poznania jest bramkarz Osijeku, Marko Malenica (26 l.). Jako pierwsi pisaliśmy, że mierzący 193 cm Chorwat jest jednym z kandydatów do zastąpienia w bramce Lecha kontuzjowanego Holendra, Mickeya van der Harta. Ten ostatni nie zagra przez pięć miesięcy, a bramkarze, którzy obecnie są w Lechu, jak słyszymy, nie dają jednak gwarancji gry na poziomie europejskich pucharów. Stąd poszukiwania przez Lecha nowej, choć być może, chwilowej jedynki. Bo w tym przypadku mówimy o wypożyczeniu z opcją wykupu.

Kiedy poinformowaliśmy, że może to być Malenica, pojawiły się głosy, że to niedobry pomysł, bo przecież ten gracz przez cały sezon był rezerwowym w Osijeku. To prawda, ale... Nasze chorwackie źródła, nie związane z tym bramkarzem, zapewniają, że to bardzo solidny golkiper, który może pomóc Lechowi. Ma spore doświadczenie, w Chorwacji zdążył się już pokazać z dobrej strony, więc - jeśli to się potwierdzi - to wygląda na przemyślany ruch wicemistrza Polski.

Co z Janem Sykorą? Czy jego kontuzja zagraża transferowi do Lecha? Wyjaśniamy

Najnowsze