Piotr Stokowiec

Autor: Cyfrasport Piotr Stokowiec

Lechia Gdańsk bez trenera! Piotr Stokowiec pożegnał się z klubem z Trójmiasta

2021-08-28 22:27

Zaskakujący ruch w Lechii. Z klubu odchodzi trener Piotr Stokowiec. Oficjalna strona gdańskiego zespołu wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Szkoleniowiec pożegnał się remisowym 2:2 meczem z Radomiakiem w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

W starciu z beniaminkiem Lechia zaczęła imponująco. Szybko strzeliła dwa gole w pierwszej połowie i wydawało się, że nic złego się jej nie przydarzy. Jednak Radomiak w drugiej połowie się podniósł i doprowadził do wyrównania. Władze Lechii wydały wieczorem komunikat o rozstaniu z pierwszym trenerem drużyny. - Piotr Stokowiec z dniem 29 sierpnia br. przestaje pełnić funkcję I trenera Lechii Gdańsk - czytamy na oficjalnym serwisie gdańszczan. - Kontrakt trenera z Klubem został rozwiązany za porozumieniem stron po sobotnim meczu Biało-Zielonych z Radomiakiem Radom. Piotr Stokowiec objął funkcję I trenera Lechii Gdańsk 3 marca 2018 roku. Prowadził drużynę przez 1274 dni w 139 oficjalnych meczach. Jego bilans to 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. Pod jego wodzą w roli szkoleniowca Biało-Zielonych, Klub sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski. Wraz z dotychczasowym I szkoleniowcem, Klub pożegnał się z jego najbliższymi współpracownikami – Łukaszem Smolarowem, Mariuszem Szymkiewiczem i Jarosławem Bako. Trenerowi dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia! - taki wpis widnieje na klubowym portalu.

Lewandowski znowu to zrobił! Hat trick, jubileuszowy gol dla Bayernu i wyrównanie rekordu legendy [WIDEO]