Pechowe pożegnanie Wasyla i Brożka

Autor: JACEK KOZIOŁ/SUPER EXPRESS Pechowe pożegnanie Wasyla i Brożka

LEGENDA Ekstraklasy kończy karierę. Nie osiągnęła WAŻNEGO celu [ZDJĘCIA]

2020-07-19 16:11

Nie o takim zakończeniu przygody z Wisłą Kraków marzyli. Miało być opromienione zwycięstwem pożegnanie, a była smutna porażka z Arką Gdynia 0:1. Paweł Brożek (37 l.) i Marcin Wasilewski (40 l.) rozegrali ostatni mecz w barwach „Białej Gwiazdy”. "Wasyl" nie wykorzystał karnego.

Obaj zawodnicy "Białej Gwiazdy" na murawie pojawili się w drugiej połowie. Wasilewski w 64. minucie zmienił Daniela Hoyo-Kowalskiego, a Brożek dziesięć minut później zastąpił Chucę.

Anna Lewandowska w LUKSUSOWEJ sukience na weselu! Cena was ZADZIWI [ZDJĘCIA]

Dla „Wasyla”, który grał w Wiśle od 2017 roku, był to podwójnie pechowy mecz. Nie dość, że drużyna przegrała, to dodatkowo on nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Arki Kacper Krzepisz najpierw obronił jego strzał z 11 metrów, a po chwili dobitkę. Wasilewski z Wisły odchodzi, ale kariery kończyć nie zamierza. - Chce nadal cieszyć się grą i kibicuję mu, żeby właśnie tak było – powiedział trener Wisły Artur Skowronek.

To trzeba zobaczyć! Co za rajd juniora Korony: przebiegł 52 metry i strzelił gola [WIDEO]

Super Sport 16 VII

Z kolei Brożek debiutował w Wiśle ponad 20 (!) lat temu, w Pucharze Ligi. Jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu. Zdobył z Wisłą siedem mistrzostw Polski, dwa Puchary Polski i Puchar Ligi. Dwa razy był też królem strzelców ekstraklasy.

Radość w rodzinie gwiazdy Cracovii. Piękna Andreea Hanca urodziła córkę

O zakończeniu kariery myślał już dawno, ale grał dalej, bo chciał m.in. dogonić Kazimierza Kmiecika. Legendarny wiślak jest najskuteczniejszym piłkarzem „Białej Gwiazdy” w historii we wszystkich rozgrywkach (174). Brożkowi do pobicia Kmiecika zabrakło zaledwie siedmiu trafień… Z kolei w samej Ekstraklasie Brożek strzelił 148 goli, co daje mu ósme miejsce w historii ligi.

Kapitalna bramka Polaka we Włoszech. Szymon Żurkowski z premierowym golem [WIDEO]