Legia najlepsza jest. Tak mistrzowie Polski świętowali tytuł na Łazienkowskiej [GALERIA]

2021-05-16 22:12 Michał Skiba

W niedzielę stadion przy ulicy Łazienkowskiej na moment przestał być punktem szczepień, a został punktem odbioru medali za mistrzostwo Polski. Legia z pompą pożegnała się z sezonem 2020/2021, wyrzucając z ligi Podbeskidzie. Znów kibice zaśpiewali na całe gardło przebój zespołu Queen „We Are the Champions”. To było „postawienie kropki nad i". Legia mimo padającego deszczu suchą stopą przeszła przez mecz z Podbeskidziem. Z Góralami wygrała 1:0 po skutecznej główce Rafy Lopesa.

Był też czas pożegnań. „Ostatni taniec” w barwach Legii zaliczyli Inaki Astiz, Mateusz Cholewiak, Walerian Gwilia, Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk i Marko Vesović, choć wczoraj na murawie pojawili się tylko ci trzej ostatni. Klub postanowił nie przedłużać z nimi kontraktów. W przerwie meczu, na razie tylko za pośrednictwem wideo na telebimie, przedstawił się kibicom Abu Hanna (23 l.). Izraelski stoper od nowego sezonu będzie jednym z Wojskowych. Ostatnie dwa sezony spędził w Zorii Ługańsk, wcześniej był m.in. piłkarzem Bayeru Leverkusen.

Wiemy, ile zarobi Legia, Raków i Pogoń za sezon 2020/21. Wielkie pieniądze do podziału

Przed Legią urlop, a za nią feta. Piłkarze i sztab odebrali puchar za mistrzostwo oraz medale na murawie przy małych kroplach deszczu i strugach złotego konfetti.

To już koniec Ekstraklasy. Mamy wyniki, zamieszanie w grze o Europę, Podbeskidzie spada

Rok temu celebra była efektowna, bowiem legioniści płynęli z pucharem barką przez Wisłę, na powtórkę nie zgodziła się jednak stołeczna policja. Piłkarze i sztab świętowali w odkrytym autobusie na ulicach miasta, a docelowym punktem mistrzowskiej trasy były okolice pomnika Syrenki. Byliśmy również świadkami scen, do których przyzwyczajeni są kibice w Anglii – w czasie meczu nad Łazienkowską… latał samolot. A za nim ciągnął się baner z prostym przekazem – „Legia ponad każdym”. I tak będzie przynajmniej do maja 2022 r.

Mistrzowski autobus Legii Warszawa świętował pod pomnikiem Syrenki [GALERIA]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze