Mahir Emreli

Autor: Janusz Partyka/Legia.com

Legia straszy mistrza Norwegii. Azerski napastnik już się spłaca

2021-07-04 13:49

Piłkarze Legii pokonali 2:0 Jagiellonię w meczu kontrolnym, który był sprawdzianem formy przed wyjazdową konfrontacją z FK Bodo/Glimt w I rundzie el. Ligi Mistrzów (7.07, godz. 18). W sparingu błysnął Mahir Emreli (24 l.). Napastnik reprezentacji Azerbejdżanu strzelił dwa gole w pierwszej połowie.

Skuteczność nowego snajpera stołecznego klubu może cieszyć przed rywalizacją z mistrzem Norwegii. Azer zdobył już w sumie sześć bramek dla warszawskiej drużyny. Popisał się hat trickiem w sparingu z Bischofshofen (5:0) i trafił także z Krasnodarem (1:1) w trakcie zgrupowania w Austrii. Oprócz Emrelego z zawodników pozyskanych latem pokazało się jeszcze czterech graczy. Przeciwko Jagiellonii zagrali Szwed Mattias Johansson i Portugalczyk Josue. Obaj wybiegli w pierwszym składzie. W drugiej połowie szansę dostał duet: obrońców: Abu Hanna i Maik Nawrocki. Trener Czesław Michniewicz oszczędzał za to trzech bohaterów z ubiegłego sezonu. Brazylijczyk Luquinhas oraz Bartosz Kapustka i Mateusz Wieteska nie byli brani pod uwagę na spotkanie z Jagą. Szkoleniowiec liczy na nich w meczu z mistrzem Norwegii.

Mistrz Norwegii znów zgubił punkty w lidze. Legia musi uważać na tego piłkarza [WIDEO]