Mahir Emreli

Autor: Cyfrasport Mahir Emreli

Legia w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Katastrofalny błąd bramkarza Wigier!

2021-09-22 19:48

Wprawdzie Legia pokonała na wyjeździe 3:1 Wigry Suwałki, ale na awans musiała zapracować. Ambitny drugoligowiec długo stawiał opór mistrzowi Polski, który wystąpił w eksperymentalnym składzie. Ale w końcu przeważyło doświadczenie warszawskiej drużyny, która wywalczyła przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek.

Pod koniec pierwszej połowy zapachniało niespodzianką. Z rzutu wolnego strzelał Patryk Mularczyk. Jego uderzenie odbił przed siebie Cezary Miszta, a z prezentu bramkarza warszawian skorzystał Kacper Michalski i dał gospodarzom prowadzenie. - Szkoda, że nie udało się utrzymać wyniku do przerwy - tłumaczył po zawodach bohater Wigier w rozmowie z Polsatem Sport. - Legia prowadziła grę, przeważała, ale mieliśmy momenty w których powalczyliśmy. Pokazaliśmy, że możemy – wyznał Michalski Strata bramki rozdrażniła legionistów, którzy już po chwili wyrównali. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Kacper Kostorz. Przełom nastąpił po godzinie, gdy koszmarny błąd popełnił bramkarz Hieronim Zoch. Tak długo wyprowadzał piłkę, że zaskoczył go nadbiegający Lirim Kastrati! Kosowianin na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki Wigier! To była kuriozalna bramka. Sytuacja zdenerwowała trenera gospodarzy. Dawid Szulczek aż złapał się za głowę. Nie dowierzał, że w taki sposób jego zespół dał sobie strzelić gola.

Bereszyński kontra Zieliński w Serie A. Włoski trener szczerze o liderach reprezentacji Polski

Później wygraną mistrza Polski przypieczętował rezerwowy Mahir Emreli. Stołeczny zespół mógł w końcówce podwyższyć wynik, ale był nieskuteczny pod bramką Wigier. - Trener Czesław Michniewicz mówił, żebym próbował strzałów z dystansu - powiedział Kacper Kostorz, napastnik Legii w Polsacie Sport. - Cierpliwie czekałem na szansę. Dostałem ją i chciałem wykorzystać. Dla Wigier to był mecz sezonu. „Spięli się” na nas. Najważniejsze, że awansowaliśmy dalej - podsumował występ Kostorz.

Jakub Świerczok podbija Japonię! Tak reprezentant Polski strzelił kolejnego gola [WIDEO]

Czy Legia zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2021/22?