Autor: Cyfrasport Josue

Kapitan wicemistrza Polski z nową umową

Legia zatrzymuje gwiazdę. To dlatego Josue zostaje w Warszawie

2023-05-28 11:08

Piłkarze Legii bardzo chcieli zakończyć sezon bez porażki na Łazienkowskiej. Cel zrealizowali, bo wygrali ze Śląskiem 3:1, choć na początku byli w dużych tarapatach. Po spotkaniu przyszła kolejna dobra wiadomość: kapitan Josue (33 l.) zostaje w warszawskim klubie na kolejny sezon.

Śląsk postraszył na Łazienkowskiej

Wicemistrz Polski pokonał Śląsk, który szczególnie w pierwszej połowie mocno postraszył gospodarzy. Legia straciła tylko jednego gola, bo świetnie interweniował bramkarz Kacper Tobiasz. Jeszcze przed przerwą stołeczny zespół się otrząsnął, a po przerwie szybko przypieczętował zwycięstwo. Bohaterem był Rafał Augustyniak, który strzelił pierwszego i ostatniego gola. Trafił  także Maciej Rosołek. W ten sposób Legia - jako jedyny zespół w ekstraklasie - nie dała się pokonać w tej edycji u siebie. Jej bilans na Łazienkowskiej to: dwanaście wygranych, pięć remisów.

Kapitan Josue zostaje w Legii na kolejny rok. "Będziemy potrzebować jego doświadczenia"

Josue to prawdziwy kapitan

Trener Kosta Runjaić nie ukrywał satysfakcji z tego, że jego podopieczni podtrzymali serię na własnym stadionie. Jednak najbardziej ucieszyło go to, że kapitan Josue zdecydował się podpisać roczną umowę. - To kluczowy piłkarz nie tylko w tym sezonie, ale przez cały czas odkąd stał się zawodnikiem Legii - powiedział Runjaić po zawodach, cytowany przez oficjalny portal klubu. - Jest prawdziwym kapitanem nie tylko na boisku, ale też poza nim. Josue wziął na siebie dużą odpowiedzialność. Ale także rozwijał się w tej roli i odwdzięczył się swoją grą - komplementował gwiazdę zespołu.

Tak Kosta Runjaić zareagował na pozostanie gwiazdy. Trener Legii nie ukrywa satysfakcji

W Legii i Warszawie czuje się jak w domu

Portugalczyk był najlepszym graczem Legii w tym sezonie. Na Gali Ekstraklasy ma szansę otrzymać dwie nagrody. Został nominowany w dwóch kategoriach: najlepszy pomocnik i „Piłkarz sezonu”. Jego dorobek w lidze to: 12 goli i sześć asyst. To właśnie po jego podaniu z rzutu rożnego Rafał Augustyniak przypieczętował triumf nad Śląskiem. - Kiedy czujesz, że jesteś w domu, nie chcesz wyjeżdżać - wyznał Josue, cytowany przez klubowe media. - A z Warszawą i Legią właśnie tak jest: stały się moim domem. To wielki honor być kapitanem. To wiele dla mnie znaczy, bo Legia jest największym klubem w Polsce. Kibice doceniają mnie. Wiele razy czułem z ich strony wyrazy sympatii. W nowym sezonie wsparcie będzie nam jeszcze bardziej potrzebne. Chciałbym zostać z Legią mistrzem - zdradził Portugalczyk.