Maciej Skorża

Maciej Skorża zastąpi Mariusza Rumaka w Lechu Poznań jeszcze przed meczem z Żalgirisem? [NEWS GWIZDEK24.PL]

2013-08-05 11:02

Lech Poznań zremisował trzeci mecz z rzędu w Ekstraklasie i ma za sobą porażkę z Żalgirisem Wilno w Lidze Europejskiej. Wszystko to spowodowało, że nad głową trenera Mariusza Rumaka zebrały się czarne chmury. Gwizdek24.pl ustalił, że bliski przejęcia schedy po szkoleniowcu "Kolejorza" jest Maciej Skorża.

Mariusz Rumak po remisie 0:0 z Zagłębiem Lubin przekonywał, że ma patent na wydostanie Lecha z dołka.

- Jestem pewien, że mogę przełamać obecne kłopoty drużyny. To może stać się w jednym meczu, jednej połowie, nawet w 20 minutach - mówił po zakończonym spotkaniu w Lubinie.

Na "przełamywanie obecnych kłopotów" Rumak może jednak nie mieć czasu. Gwizdek24.pl dowiedział się, że władze poznańskiego klubu prowadzą intensywne rozmowy z Maciejem Skorżą.

Zagłębie - Lech, wynik 0:0. Nudy w Lubinie, trzeci w sezonie remis Lecha

Były trener m.in. Legii Warszawa i asystent selekcjonera reprezentacji Polski świetnie zna sie z działaczami rządzącymi "Kolejorzem". Już raz - jeszcze w barwach Amiki - pracował dla nich.

Przyjście Skorży na Bułgarską byłoby pewne, gdyby poznaniacy przegrali w Lubinie. Tak źle nie było, ale remis oraz fatalny styl gry nie napawa optymizmem.

Jak udało nam się dowiedzieć, rozważana jest możliwośc zastąpienia Rumaka Skorżą jeszcze przed czwartkowym meczem rewanżowym z Żalgirisem Wilno w Lidze Europejskiej.

Kompromitacja Mariusza Rumaka. Co trener Lecha Poznań odpowiedział dziennikarzowi?

Taki wariant Lech już raz testował, gdy na kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem z Manchesterem City w tych samych rozgrywkach, zamienił Jacka Zielińskiego na Jose Bakero.

Wtedy zmiana szkoleniowca budziła jednak więcej kontrowersji - Zielińskiego zwolniono po wygranej 4:1 z Wisłą Kraków w Ekstraklasie.

Teraz po trzech remisach z rzędu za Rumakiem poznańscy kibice z pewnością nie będą płakać.