Andrzej Możejko

i

Autor: Widzew Łódź - Materiały Prasowe Andrzej Możejko

Nie żyje Andrzej Możejko, legenda Widzewa Łódź. Lewy obrońca był jednym z tych, którzy tworzyli "Wielki Widzew"

2021-05-01 19:02

Nie żyje Andrzej Możejko, słynny lewy obrońca, który z Widzewem Łódź święcił wielkie sukcesy. Był kluczową postacią drużyny, która w swoim czasie dorobiła się przydomku „Wielki Widzew”. O śmieci byłego piłkarza poinformowała oficjalna strona Widzewa Łódź. Andrzej Możejko zmarł w wieku 72 lat. Jak możemy przeczytać na stronie Widzewa, Możejko odszedł po walce z ciężką chorobą.

Możejko urodził się w Słupsku 22 kwietnia 1949 roku, jednak szybko trafił do Łodzi, gdzie rozpoczął swoją piłkarską karierę. Pierwsze sportowe kroki stawiał jednak nie w Widzewie, a w Łódzkim Klubie Sportowym. Do RTS-u Andrzej Możejko trafił w 1971 roku, gdy klub ten występował w III lidze. Z Możejko w składzie Widzew rozpoczął swój marsz do najwyższej klasy rozgrywkowej, a później godnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. W trakcie swojej kariery dorobił się przydomku „Szalony Johnny”, który, jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, uosabiał styl gry i charakter lewego obrońcy

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Nie żyje jedna z legend Widzewa Łódź

Andrzej Możejko był jednym z zawodników, który tworzył „Wielki Widzew”. Defensor razem z RTS sięgnął po dwa mistrzostwa polski, a łącznie w swoim dorobku miał pięć medali krajowych rozgrywek. W najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Widzewa Możejko uzbierał łącznie 183 występy, a w europejskich pucharach zanotował 12 występów.

 - Dotarła do nas tragiczna informacja. Zmarł Andrzej Możejko, legenda Widzewa Łódź. Dwukrotny mistrz Polski, charakterny piłkarz i dobry kolega. Zawodnik Wielkiego Widzewa, który przebył z nim drogę od 3. ligi do europejskich pucharów. Cześć jego pamięci! – czytamy na oficjalnym profilu Widzewa Łódź na Twitterze.

Agent Roberta Lewandowskiego walczy o transfer i wielkie pieniądze dla Polaka. Czeka na niego obłędna pensja!

Najnowsze